Okiem eksperta: Jak przestać jeść słodycze?

Aleksandra Supryn
25.09.2015 10:18
Okiem eksperta: Jak przestać jeść słodycze?
fot. Jak skutecznie skończyć ze słodyczami?

Kubełek lodów albo tabliczka czekolady to dla wielu osób sposób na pocieszenie się po ciężkim dniu. Niestety, taki nawyk nie jest korzystny ani dla naszej wagi, ani dla naszego zdrowia. Zobacz jak przestać jeść słodycze raz na zawsze!

Dietetyk Natalia Łasek radzi jak skutecznie wyeliminować cukier ze swojej diety.

W momentach stresu lub smutku odczuwamy pustkę, którą próbujemy wypełnić słodkościami. Batoniki i ciastka kojarzą nam się z czymś dobrym. Sięgamy po nie kiedy chcemy się nagrodzić lub sobie coś zrekompensować.

Jak przestać jeść słodycze?

Wyeliminowanie cukru z diety jest trudne, ponieważ jest on uzależniający. Aby skutecznie pozbyć się go z diety należy robić to stopniowo ‒ powoli ograniczyć jego spożycie. Możesz też obiecać sobie, że przez dwa tygodnie nie będziesz w ogóle jeść cukru ani produktów, które go zawierają. A jeśli nie jesteś w stanie się bez niego obyć ‒ jedz coś słodkiego tylko raz w tygodniu.

Zbyt gwałtowne zrezygnowanie z cukru może doprowadzić do syndromu odstawienia (ból głowy, zmęczenie, złe samopoczucie). Jednak zamiast zastanawiać się jak nie jeść słodyczy lepiej powoli ale sukcesywnie pozbyć się ich z codziennej diety.

Źródło: newsrm.tv