Śniadanie na świeżym powietrzu? Odwiedź targi śniadaniowe

Materiały partnerskie
06.08.2015 11:02
Śniadanie na świeżym powietrzu? Odwiedź targi śniadaniowe
fot. Targi śniadaniowe: Czym są i dlaczego warto się wybrać

Chcesz w weekend zjeść smaczne i zdrowe śniadanie, ale wolisz dłużej pospać zamiast od rana krzątać się po kuchni? Wybierz targi śniadaniowe! Większość miast oferuje pożywne śniadania na świeżym powietrzu, które dodatkowo są poranną formą rozrywki.

Targi śniadaniowe to  stosunkowo nowy trend, który szybko przyjął się w polskich miastach. Śniadania w plenerze są alternatywą dla osób, które zamiast spędzać weekendy w kuchni, wybierają spotkania towarzyskie przy kawie i smacznym ciastku.

Czym są targi śniadaniowe?

Idea targów śniadaniowych zrodziła się w 2013 roku w Warszawie. "Śniadania na trawce" wymyśliła grupa znajomych z warszawskiego Żoliborza, która postanowiła znaleźć sposób na ożywienie smutnych poranków w stolicy. Pomysłodawcy zorganizowali pierwsze weekendowe śniadanie pod gołym niebem w lokalnym parku. Spożywaniu wspólnego posiłku towarzyszyła muzyka.

fot. Czym są targi śniadaniowe?

Każdy uczestnik śniadania w plenerze mógł usiąść w dowolnym miejscu - nie obowiązywały bilety czy kolejki. Akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie, wystarczyło kilka godzin, by na Żoliborzu pojawiło się ponad 500 osób, które dołączyły do wspólnego biesiadowania. Od tamtej pory targi śniadaniowe stały się popularną formą weekendowej rozrywki w wielu polskich miastach.

Targi śniadaniowe są więc miejscem, gdzie wspólnie z przyjaciółmi czy dalszymi lub bliższymi sąsiadami możemy zjeść śniadanie w piknikowej atmosferze. W wielu miastach co weekend rozstawiane są stoły, przy których lokalna społeczność może próbować różnorodnych posiłków. Impreza często ma motyw przewodni, według którego przygotowywane są dania (np. kuchnia francuska, meksykańska, włoska). 

Co można kupić na targu śniadaniowym? Czy jest drogo?

fot. Co można kupić na targu śniadaniowym? Czy jest drogo?

Targi śniadaniowe to wspaniała okazja dla osób szukających kulinarnych nowości. W trakcie śniadań w plenerze można kupić gotowe dania lub skomponować własny posiłek. Na targach często pojawiają się regionalne specjały, takie jak ekologiczne sery czy dżemy domowej receptury. Trzeba przyznać, że produkty dostępne na targach są zazwyczaj dosyć drogie. Znajdują jednak coraz więcej fanów.

Targi śniadaniowe - miasta

Śniadania w plenerze to stały punkt na weekendowej mapie wielu polskich miast. Tę społeczną akcję można spotkać nie tylko w Warszawie, ale też w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Trójmieście. Według statystyk, w każdy weekend targi śniadaniowe odwiedza około 22 400 osób. Przez ostatnie dwa lata (do kwietnia 2015 roku) udało się zorganizować aż 368 spotkań.

Źródło: targsniadaniowy.pl/Internet