Kiedy najlepiej rozpocząć dietę? W październiku!

Monika Piorun
12.10.2016 11:44
Kiedy najlepiej rozpocząć dietę? W październiku!
fot. Kiedy najlepiej rozpocząć dietę? W październiku!

Jeśli chcesz naprawdę schudnąć, według naukowców z Uniwersytetu Cornella masz teraz najlepszy czas na zrzucanie zbędnych kilogramów. Z czego to wynika?

Która pora roku najbardziej sprzyja odchudzaniu? Diety kojarzymy przeważnie z wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia lub upalnym latem, gdy brakuje nam ochoty na ciężkie posiłki i zwyczajnie nie mamy siły na trawienie tłustych, wysokokalorycznych przekąsek.

Według naukowców z Uniwersytetu Cornella w naszej części świata idealne warunki do walki z nadwagą mamy jednak dopiero w październiku. Sprzyja temu nie tylko aura, ale i kalendarz świąt, które masowo celebrujemy pod koniec roku.

Eksperci uważają, że przyrostowi masy ciała zdecydowanie sprzyja celebracja różnych świąt. Co ciekawe, badaczom udało się wykazać, ze np. Niemcy najbardziej przybierają na wadze w okresie wielkanocnym, a Japończycy podczas majowego Złotego Tygodnia. 

Październik miesiącem odchudzania

Chcesz schudnąć? Naukowcy przekonują, że złota polska jesień to najlepszy czas na zrzucanie wagi! 

Starsze pokolenia pewnie pamiętają, że w przeszłości po wrześniowych wydatkach związanych z powrotem dzieci do szkół, październik ogłaszany był przez władze miesiącem oszczędzania. Komunistyczne czasy na szczęście minęły i dziś zamiast zaciskać pasa, raczej powinniśmy go poluzować (i to dosłownie).

Wraz z nastaniem pierwszych chłodnych dni, nabieramy apetytu na słodkie, małe co nieco, przez co bardzo łatwo przybieramy na wadze

PrzeczytajDlaczego jesienią mamy większą ochotę na słodycze?

Spadek temperatury na zewnątrz nie zachęca też do większej aktywności fizycznej, a na dodatek mija już wystarczająco dużo czasu od błogiego, urlopowego lenistwa, by nasz wskaźnik masy ciała zaczął gwałtownie szybować w górę.

Nie zwlekaj do świąt!

listek
fot. Giuliamar, pixaby.com, CC BY 2.0

Eksperci przekonują, że z dietą odchudzającą nie warto zwlekać do czasu postanowień noworocznych. Jeśli na początku jesieni nie podejmiemy wyzwania zrzucania zbędnych kilogramów, później będzie nam dużo trudniej się odchudzać.

Listopadowe długie weekendy, podczas których nie zabraknie okazji do biesiadowania w rodzinnym gronie czy okres Bożego Narodzenia, nie będą nam już tak bardzo sprzyjać w dbaniu o linię.

Dr Brian Wansink z Cornell Food and Brand Lab wyjaśnia, że:

Zamiast zwlekać z utratą wagi do czasu postanowień noworocznych,

warto pomyśleć o tym już w październiku. W ten sposób możemy 

uniknąć znaczącego przyrostu masy ciała. Nawet, jeśli zdarzy nam się 

nieznaczny przyrost wagi, będzie nam zdecydowanie łatwiej pozbyć się

mniejszej liczby kilogramów. 

Może dlatego tak trudno dotrzymać nam postanowienia noworoczne dotyczące diet odchudzających, bo podejmujemy się ich dopiero w mroźnym styczniu?

Jeśli chcemy schudnąć jeszcze przed świętami, warto skorzystać z porad Chińczyków, którzy udowodnili, że wystarczy włączyć do swojego codziennego menu niewielką ilość kapusty kiszonej (lub innych kiszonek), by zawarte w niej bakterie, w ciągu zaledwie 8 tygodni wspomagania pracy naszych jelit, doprowadziły do wyraźnego spadku naszej wagi.

Przeczytaj: Chcesz schudnąć? Jedz kiszonki!

Do Wigilii pozostało jeszcze 10 tygodni, więc jeszcze z powodzeniem można wprowadzić w życie wskazówki ekspertów z Chin. 

Polecamy i trzymamy kciuki za walkę z nadwagą!

______

zdrowie.radiozet.pl/π