Co Polacy wiedzą o zdrowym żywieniu?

Monika Piorun
20.01.2017 15:47
Co Polacy wiedzą o zdrowym żywieniu?
fot. Co Polacy wiedzą o zdrowym żywieniu?

Instytut Żywności i Żywienia powołał Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, które ma pomóc Polakom zdobyć niezbędną wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

Niestety stan zdrowia Polaków pozostawia wiele do życzenia. Nasze dzieci i młodzież tyją niemal najszybciej w Unii Europejskiej a choroby układu sercowo-naczyniowego oraz nowotwory każdego roku zbierają śmiertelne żniwo. Wiele chronicznych dolegliwości można wyeliminować stosując się do zasad dobrze zbilansowanej diety oraz wiedzy popartej rzetelnymi badaniami naukowymi. 

Zobacz także

Mimo że nasi rodacy starają się żyć zdrowo, to jednak nie zawsze potrafią prawidłowo odczytać informacje na etykietach, sprawdzić skład produktu spożywczego, który zamierzają kupić oraz ocenić jego wartość kaloryczną, co tylko sprzyja epidemii otyłości oraz wielu chorobom cywilizacyjnym.

Specjalnie po to, by zaradzić tym problemom, nowo powstałe Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej stworzyło ogólnodostępną bazę wiedzy na wszystkie nurtujące Polaków problemy dotyczące zdrowego stylu życia.

Lekarze, dietetycy oraz eksperci Instytutu Żywności i Żywienia będą przekazywać najistotniejsze informacje z zakresu dziedziny, w której się specjalizują, za pośrednictwem portalu internetowego, na którym publikowane będą artykuły oraz materiały video, a także specjalnych kalkulatorów i aplikacji mobilnych, które można ściągnąć za darmo na telefony komórkowe. 

Fakty i mity, czyli co Polacy wiedzą o żywieniu i zdrowym stylu życia?

Zobacz także

Jeśli chcesz skorzystać z porad Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej wystarczy wejść na stronę www.ncez.pl i wyszukać niezbędne informacje dotyczące ciąży i macierzyństwa, zdrowego odchudzania, aktywności fizycznej czy żywienia dzieci i młodzieży.

Z portalu mogą czerpać wiedzę nauczyciele i dyrektorzy szkół, którzy muszą dostosować się do obowiązujących przepisów, a także seniorzy oraz konsumenci szukający szczegółowych danych na temat interesujących ich produktów.

Strona może być wiarygodnym źródłem wiedzy dla kobiet w ciąży oraz rodziców, którzy szukają informacji na temat żywienia dzieci i niemowląt.

Zrzut ekranu 2017-01-20 o 14.36.28
fot. ncez.pl
Zagłosuj

Jak często korzystasz z informacji na temat zdrowego stylu życia publikowanych w internecie?

Liczba głosów:

________

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/π