Polskie pierogi podbijają świat! Jamie Oliver uczy, jak je ugotować

Monika Piorun
05.12.2017 16:55
Polskie pierogi podbijają świat! Jamie Oliver uczy, jak je ugotować
fot. YouTube.com/Jamie Oliver

Najpopularniejszy kucharz świata - Jamie Oliver - zaprosił do wspólnego przygotowywania naszego narodowego przysmaku Damiana Kordasa - studenta weterynarii i najmłodszego w historii zwycięzcę programu Master Chef.

Pierogi babci Feli

Farsz z ziemniaków, wędzonego sera oraz żurawiny - które użył do nadzienia wyjątkowych pierogów - nauczyła go robić babcia Fela. To właśnie po niej Damian Kordas odziedziczył kulinarną pasję i umiejętności, jakich nie powstydziłby się niejeden mistrz patelni.

Oprócz wygranej w IV edycji popularnego programu o gotowaniu, jego największym marzeniem była wizyta w kuchni Jamiego Olivera. Niedawno udało się mu zrealizować te plany. Zawdzięcza to swoim fanom, którzy udostępnili jego niezwykle wymowne zdjęcie w koszulce z napisem zachęcającym najbardziej znanego kucharza na świecie do tego, by obejrzał jeden z jego filmików na autorskim kanale w serwisie YouTube.

Jak Polak uczył gotować samego Jamiego Olivera...

Odzew na hashtag #Damian&Jamie w mediach społecznościowych był tak wielki, że brytyjski kucharz po kilku dniach osobiście odpisał młodemu pasjonatowi sztuki kulinarnej, że nie wie, "czy powinien z nim gotować, czy zadzwonić po policję i złożyć zawiadomienie o stalkingu".

Choć wspólny filmik miłośników gotowania został nagrany 12 października, upubliczniono go dopiero na początku grudnia. Zobaczcie, jak Polak uczy gotować najsłynniejszego brytyjskiego kucharza!

* (Chcesz oglądać filmik z polskimi napisami? Pamiętaj, żeby ustawić opcję tłumaczenia w ustawieniach!)

Pierogi - polski przysmak, który uwielbia świat

Choć nasze narodowe danie nie należy do najmniej kalorycznych, to jednak wielu Polakom trudno wyobrazić sobie bez nich Wigilii czy Bożego Narodzenia. Okazuje się, że wraz z masowym napływem przedstawicieli naszego narodu na Wyspy Brytyjskie, zyskały wierne grono wielbicieli także nad Tamizą.

Przepis, który zaproponował Jamiemu Oliverowi Damian Kordas, nie jest jednak zupełnie klasyczny. Zamiast tradycyjnego nadzienia z ziemniaków, smażonej cebuli i białego sera, młody kucharz zastosował drobną modyfikację i użył... tartego, wędzonego sera oraz żurawiny.

Na koniec podsmażył pierogi na patelni i dodał na wierzch nieco śmietany.Kiedy zaciekawiony Brytyjczyk dopytywał, czym Polacy najczęściej popijają narodową potrawę, Damian rezolutnie odparł, że to... kwaśne mleko! Z piciem alkoholu - przynajmniej podczas Wigilii - powstrzymujemy się do pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki.

- Znam wielu Polaków, ale nigdy nie zauważyłem, żeby patrzyli w gwiazdy zanim się napiją - śmiał się Jamie...

Zagłosuj

Czy wyobrażasz sobie święta Bożego Narodzenia bez pierogów?

Liczba głosów:

To właśnie to zdjęcie pomogło Damianowi we wspólnym gotowaniu pierogów z najsłynniejszym brytyjskim kucharzem...

Zrzut ekranu 2017-12-05 o 16.57.06

________

zdrowie.radiozet.pl/π