Zamknij

Poznaj sekret skutecznego odchudzania. Dietetyk obala mity

Monika Karbarczyk
21.07.2015 13:14
Poznaj sekret skutecznego odchudzania. Dietetyk obala mity
fot. Jak szybko schudnąć, skuteczne sposoby na utratę kilogramów, suplement

Herbatki, suplementy… Czy rzeczywiście pomogą schudnąć? Producenci takich preparatów kuszą obietnicami szybkich efektów bez wysiłku. Kiedy stosowanie suplementów przynosi widoczne rezultaty? Zobacz jak szybko i skutecznie schudnąć.

Każdy z nas marzy o poznaniu sekretu na szybką utratę wagi bez diety i ćwiczeń. Taki rezultat obiecują nam często producenci suplementów i herbatek odchudzających. Niestety, same tabletki nie wystarczą, by zyskać wymarzoną sylwetkę.

Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Kiedy wybieramy się do dietetyka często liczymy, że zdradzi nam sekret przyjemnej i skutecznej diety. Niestety, dietetyk to nie cudotwórca, ale specjalista, który pomoże nam dobrać optymalny dla nas sposób żywienia. 

- Może trochę rozczaruję pacjentów. Najbardziej działa dieta połączona z programem aktywności ruchowej. Suplementy mogą troszkę nas wspomóc. Na pewno nie działają na takiej zasadzie, że łykamy kapsułkę i znika nam kilogram. Same suplementy nie spowodują redukcji wagi – mówi Anna Mazurkiewicz-Szabelak, psychodietetyk Studio Svelte.

Jak wspomagać odchudzanie - woda i błonnik pomocą w diecie

Osoby, które nie lubią lub nie mogą ćwiczyć, również nie są skazane na nadwagę. Nawet wypijanie większej ilości wody pozwala lekko poprawić metabolizm. Drugą łatwo dostępną rzeczą jest błonnik. Jeżeli połączy się dietę ze zwiększoną ilością błonnika, możemy poprawić rezultaty naszej diety o prawie 20 proc. 

Źródło: newsrm.tv