7 sposobów na szybkie pozbycie się kaca

Aleksandra Supryn
22.10.2015 14:26
7 sposobów na szybkie pozbycie się kaca
fot. Jak szybko pozbyć się kaca? Te sposoby postawią Cię na nogi!

Czasem jeden drink po pracy przeradza się w cztery, a na drugi dzień nie czujemy się najlepiej. Co zrobić, żeby szybko pozbyć się kaca? Zwłaszcza wtedy, gdy za kilka godzin musimy być w pracy…

Tych kilka rzeczy i produktów bardzo ekspresowo postawi Cię na nogi. Sprawdź co zrobić, aby szybko i skutecznie pozbyć się skutków zbyt dużej ilości alkoholu.

1. Gorąca woda z cytryną

Zaraz po przebudzeniu wypij szklankę gorącej wody z cytryną, żeby pobudzić Twoją wątrobę do pracy. To właśnie wątroba jest odpowiedzialna za spalanie tłuszczu i usuwanie z organizmu zanieczyszczeń. W ten sposób szybko i skutecznie usuniesz poalkoholowe toksyny.

2. Uzupełnij potas

Potas to bardzo ważny składnik, który jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie wielu procesów w naszym organizmie. Po upojnym wieczorze poziom potasu spada, ponieważ nasze ciało pozbywa się go wraz z pozostałościami alkoholu. Aby go uzupełnić wypij szklankę wody kokosowej lub zjedz banana.

3. Smoothie na kaca

Na ciężki poranek pomoże smoothie. Najlepiej sięgnąć po „zielone” smoothie z takimi warzywami jak jarmuż, sałata lub szpinak. W ten sposób szybko uzupełnisz błonnik. Poza tym dostarczysz też organizmowi przeciwutleniaczy, witamin, minerałów i aminokwasów.

4. Nawodnij się

Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że po alkoholowej nocy na drugi dzień jesteśmy spragnieni. Duża ilość alkoholu odwadnia organizm. Pij więc dużo wody. Zrezygnuj jednak z zimnej wody, sięgnij po taką w temperaturze pokojowej. Najlepiej uzupełni ona braki wody w organizmie.

5. Zwalcz mdłości

Jeśli na drugi dzień odczuwasz mdłości wypij kubek herbaty imbirowej (możesz też dodać imbir do czarnej lub zielonej herbaty). Bardzo skuteczna jest również sól morska – dodaj ją do wody lub nasyp odrobinę bezpośrednio na język.

6. Pozbądź się wzdęć

Jeśli na drugi dzień dokuczają Ci wzdęcia, możesz pozbyć się ich na kilka sposobów. Efektywne jest wypicie szklanki napoju z dodatkiem żurawiny – przyspieszy to usuwanie toksyn i poprawi pracę układu trawiennego. Możesz również spróbować delikatnych ćwiczeń – skłonów, skrętów lub pozycji z jogi. Skutecznym sposobem jest oczywiście również probiotyk, np. jogurt z kulturami bakterii, które pozytywnie wpłyną na układ trawienny.

7. Weź zimny prysznic

Zimna wody od razu pobudzi Cię do działania. Sprawi również, że metabolizm będzie znacznie szybszy, a usuwanie toksyn z komórek efektywniejsze.

___

Źródło: Elle.com

ZdrowoBardzo / AS