Jak przechowywać warzywa i owoce?

Monika Karbarczyk
01.09.2015 17:50
Jak przechowywać warzywa i owoce?
fot. Jak przechowywać owoce i warzywa? PORADNIK VIDEO

Upał szkodzi nie tylko nam, ale też produktom, które kupujemy. Im jest cieplej, tym trudniej wybrać ładne oraz świeże warzywa i owoce. Nawet gdy to się uda, trzeba wiedzieć jak je przetransportować w tej wysokiej temperaturze żeby nie straciły swojej świeżości.

- Jeżeli zakupy robimy na lokalnym bazarze, warto je zrobić rano. Wtedy towar jest jeszcze świeży, nie jest rozgrzany słońcem. Niestety, z powodu wysokich temperatur wszystkie procesy gnilne rozwijają się dużo szybciej. Ważne, żeby zawsze kupować warzywa i owoce, które nie są uszkodzone, wyglądają na świeże - mówi Grzegorz Goleń, szef kuchni restauracji Strauss w Hotelu Polonia Palace.

Jak przechowywać warzywa i owoce w domu?

Gdy już wybierzemy odpowiednie produkty, trzeba je przewieźć do domu. Im ten czas będzie krótszy, tym lepiej dla naszych produktów. W domu można je odpowiednio ułożyć tak, żeby dłużej zachowały swoje właściwości.

Większość lodówek nowej generacji ma teraz odpowiedni podział szuflad z oznaczeniami, które wskazują, gdzie powinniśmy przechowywać np. sery, owoce czy mięso. W tych miejscach powinny się znaleźć ze względu na optymalną temperaturę, dzięki której na dłużej zachowają świeżość.

Produkty w sklepie często wybieramy pod wpływem chwili. Dlatego warto przed wyjściem z domu przygotować listę zakupów. Dzięki niej nie przywieziemy ze sobą niepotrzebnych produktów, które – nie zużyte od razu – mogą się szybko zepsuć.

Źródło: newsrm.tv