Etykieta powie Ci ile musisz ćwiczyć, aby spalić kalorie

Aleksandra Supryn
19.01.2016 09:21
Etykieta powie Ci ile musisz ćwiczyć, aby spalić kalorie
fot. Jak długo musisz ćwiczyć, żeby spalić kalorie z batona albo chipsów?

Brytyjska organizacja Royal Society for Public Health (RSPH) wpadła na pomysł, który ma pomóc w walce z rosnącym problemem otyłości w Wielkiej Brytanii. Oprócz wartości odżywczych i kaloryczności produktu na opakowaniu znajdziesz również informację o tym jak długo musisz ćwiczyć, żeby spalić te kalorie.

Członkowie organizacji wierzą, że taka innowacja pomoże ludziom wybierać zdrowsze produkty oraz zachęci ludzi do aktywności fizycznej.

Ile trzeba ćwiczyć, aby spalić batona?

Czas potrzebny na spalenie kalorii ma znaleźć się przede wszystkim na produktach powszechnie uważanych za niezdrowe i kaloryczne – słodyczach, słonych i pikantnych przekąskach, słodkich napojach oraz mocno przetworzonych gotowych produktach.

Brytyjczycy chcą przedstawić informację w formie prostego symbolu. Mają nadzieję, że dzięki temu trafi ona do konsumentów i skłoni ich do podejmowania zdrowszych decyzji żywieniowych. Liczą również na to, że zmniejszy to ilość przyjmowanych dziennie kalorii, skłoni ludzi do większej aktywności fizycznej oraz przypomni im, że ćwiczenie kilka razy w tygodniu jest konieczne dla utrzymania zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Badania pokazały, że wielu Brytyjczyków uważa, że informacje umieszczone na opakowaniach produktów spożywczych są skomplikowane. Nie do końca potrafią sobie wyobrazić jak wpłynie na nich dana ilość kalorii czy zawartość procentowa tłuszczu albo cukru. Dzięki pomysłowi RSPH przekaz będzie jasny. Musisz ćwiczyć 15 minut, aby spalić batona albo 30 g chipsów.  

Pomysł ten spodobał się ankietowanym przez Royal Society for Public Health. Aż 63 proc. z badanych powiedziało, że poparłoby taką zmianę, a 53 proc., że taka informacja skłoniłaby ich do podejmowania lepszych decyzji związanych z żywieniem.

___

ZdrowoBardzo / AS