Naukowcy wiedzą ile musisz schudnąć, aby wyglądać atrakcyjniej!

Aleksandra Supryn
08.12.2015 10:24
Naukowcy wiedzą ile musisz schudnąć, aby wyglądać atrakcyjniej!
fot. Ile kilogramów trzeba zrzucić, aby wyglądać seksowniej i zdrowiej?

Wszyscy wiemy, że zrzucenie kilku zbędnych kilogramów świetnie wpłynie na nasze zdrowie. Znacznie redukujemy wtedy ryzyko wystąpienia cukrzycy typu drugiego czy chorób serca. Wiesz jednak ile musisz schudnąć, aby przeciwna płeć uznała Cię za osobę atrakcyjną?

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto postanowili zbadać tę kwestię. Okazało się, że są w stanie określić konkretną liczbę kilogramów, którą należy zrzucić, aby inni zauważyli to na pierwszy rzut oka.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Ku frustracji wszystkich odchudzających się najbliżsi nie zawsze zauważają zrzucenie 1 czy 2 kilogramów. To, że obwód talii się zmniejszył albo zniknęła jedna z oponek czasem przechodzi bez większego echa. Z badań naukowców wynika, że aby otoczenie doceniło Twoją ciężką pracę, strata wagi musi być widoczna na twarzy.

Kanadyjczycy zebrali kolekcję zdjęć twarzy kobiet i mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat. Następnie każde z nich zmodyfikowali graficznie tak, aby powstawała seria zdjęć, na których widoczna jest zmiana wagi. Fotografowani byli maksymalnie neutralni – ich twarze nie wyrażały emocji, a włosy były zaczesane do tyłu.

Podczas eksperymentu pokazywano dowolne dwa zdjęcia z serii niezależnym ankietowanym i pytali ich, na którym z nich osoba na fotografii wygląda zdrowiej oraz atrakcyjniej.

Ile trzeba schudnąć, żeby inni to zauważyli?

Podczas eksperymentu badacze z Toronto wykorzystali wskaźnik BMI, czyli współczynnik wyliczany na podstawie wagi oraz wzrostu (waga w kilogramach podzielona przez wzrost wyrażony w metrach i podniesiony do kwadratu).

Okazało się, że aby utrata wagi była widoczna na pierwszy rzut oka wskaźnik BMI musi zmniejszyć się o 1,33 kg/m². Wynika z tego, że aby wyglądać zdrowiej musisz zrzucić ok. 4 kg.

Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby płeć przeciwna uznała Cię za bardziej atrakcyjną lub atrakcyjnego, musisz stracić trochę więcej.

Mężczyźni muszą zrzucić 8,2 kg (spadek BMI o 2,59 kg/m²), natomiast kobiety – 6,2 kg (BMI: 2,38 kg/m²).

Ta różnica wynika z tego, że rysy twarzy pań są znacznie bardziej podatne na zmiany wagi.

___

ZdrowoBardzo / AS