Czy warszawiacy potrzebują diety oczyszczającej organizm z toksyn?

Aleksandra Supryn
18.03.2016 09:21
Czy warszawiacy potrzebują diety oczyszczającej organizm z toksyn?
fot. Dieta sokowa Gersona oczyści organizm z toksyn. Czy warto spróbować?

Niestety, współczesny tryb życia sprzyja temu, że w naszym organizmie pojawia się coraz więcej szkodliwych substancji. Część z nich nasz organizm jest w stanie usunąć samodzielnie, z innymi musimy mu jednak pomóc. Jak to zrobić?

Toksyny w naszym ciele to głównie niestrawione białka, węglowodany i tłuszcze. Ich resztki osadzają się w organizmie i zamieniają się w toksyczne metabolity.

To jednak nie wszystko, ponieważ niebezpieczne substancje pochodzą również z zanieczyszczonego środowiska oraz sztucznych, przetworzonych produktów spożywczych.

Jak usunąć toksyny z organizmu?

Ostatnio bardzo popularnym sposobem na usunięcie toksyn z organizmu są diety detoksujące.

Jedną z popularniejszych jest dieta sokowa opracowana przez Gersona i Walkera. Napoje, które podczas niej pijemy, składają się wyłącznie z ekologicznych warzyw i owoców wyciskanych na zimno. Taka metoda wyciskania pozwala zachować kilkukrotnie więcej cennych witamin i minerałów oraz niezwykle istotnych dla oczyszczania organizmu enzymów.  

Przygotowywane w ten sposób soki są również pozbawione błonnika (miąższu). Usunięcie go sprawia, że są one maksymalnie lekkie dla układu trawiennego. Nie musi on już niczego trawić, wchłania jedynie wartości odżywcze.

Czy warto spróbować diety sokowej?

Oczyszczająca dieta sokowa polega na tym, że na kilka dni zupełnie rezygnujemy z wszystkich pokarmów stałych na rzecz soków.

O to, czy taki tryb żywienia to dobry pomysł, spytaliśmy warszawiaków.

Myślicie, że smakował im sok Cleanse Me, którym ich częstowaliśmy? Okazuje się, że Polacy chętnie spróbowaliby tak pysznego oczyszczania.  

 

Kompleksowy pakiet soków detoksujących można znaleźć na stronie internetowej firmy Cleanse Me.

Trzeba jednak pamiętać, że przejście na dietę sokową wymaga od nas pewnego przygotowania. Wiesz, co musisz zrobić, aby dieta sokowa była bezpieczna i zdrowa

___

ZdrowoBardzo / AS