Zamknij

Oczyść organizm z toksyn i złogów ‒ stosuj soki oczyszczające

Aleksandra Supryn
19.10.2015 12:50
Oczyść organizm z toksyn i złogów ‒ stosuj soki oczyszczające
fot. Detoks sokowy. Czy oczyszczanie organizmu jest bezpieczne?

Jesienią i zimą w szczególności czujemy się bardzo przemęczeni, a nasza odporność spada. Takie złe samopoczucie może być spowodowane dużą ilością toksyn i złogów w naszym organizmie. Dlatego  soki oczyszczające organizm sprawdzą się tutaj idealnie.

Ciężkostrawna i tłusta dieta sprawia, że bardzo często czujemy się ociężali i pozbawieni energii. Jest na to jednak sposób ‒ warzywno-owocowy detoks sokowy, który oczyści nasz organizm i pomoże zregenerować wątrobę.

Detoks sokowy

Zanim zdecydujemy się na detoks sokowy musimy odpowiednio przygotować do tego organizm. Co najmniej tydzień przed odstawieniem stałego jedzenia należy ograniczyć kaloryczność posiłków oraz wyeliminować pewne produkty. Głównie tłustych i słodkich pokarmów. Dieta powinna być wtedy bogata w warzywa i owoce.

Dopiero wtedy można rozpocząć detoks sokowy. Podczas tego czasu wprowadzamy do organizmu bardzo duże ilości składników mineralnych, witamin oraz błonnika w czystej postaci.

Dietę detoksową może stosować większość ludzi. Nie zaleca się jej tylko osobom z wrzodami żołądka oraz stanami zapalnymi żołądka. Ważne jest również to, aby pamiętać, że nie jest to sposób na szybkie zgubienie zbędnych kilogramów. Poza tym nie wolno pozostawać na tej diecie zbyt długo. Długotrwałe stosowanie może doprowadzić do poważnych zmian w organizmie i dużych niedoborów składników mineralnych i witamin. Lekarze zalecają 2-3-dniowe detoksy.

___

Źródło: newsrm.tv

ZdrowoBardzo / AS