Zamknij

Poświąteczny detoks sokowy. Oczyść swój organizm pysznymi sokami!

Aleksandra Supryn
28.12.2015 14:54

Okres świąt Bożego Narodzenia, czyli czas podczas którego często spotykamy się z rodziną przy bogato zastawionych stołach w celu wspólnego świętowania, mamy już za sobą. Świąteczna atmosfera oraz spotkanie z bliskimi sprzyja większej ilości spożywanego jedzenia niż zazwyczaj – po kilku dniach nadmiernego jedzenia nasz organizm oraz wątroba mogą być mocno obciążone przez dostarczenie jej dużej ilości białka oraz cukrów, które nie pozostają neutralne dla naszego zdrowia.

Detoks sokowy to idealny sposób na zrzucenie świątecznych kilogramów!

Święta, czyli ciężki czas dla organizmu

Święta Bożego Narodzenia wielu z nas kojarzy z zasiadaniem do świątecznego stołu, na którym nie brakuje mięsa, ryb oraz innych tradycyjnych potraw, a także różnych rodzajów ciast. W tym okresie wiele osób rezygnuje z trzymania diety oraz pozwala sobie na „nieco więcej” niż na co dzień, ponieważ chce spróbować każdego z 12 tradycyjnych dań, które powinny znaleźć się na świątecznym stole.

Potrawy wigilijne oprócz doskonałego smaku, mają jednak często kilka istotnych wad. Jedną z nich jest wysoka kaloryczność takich potraw – przygotowując potrawy wigilijne często korzystamy z wysokokalorycznych i tłustych produktów takich jak masło czy majonez. Dodatkowo, potrawy takie przygotowywane są często poprzez smażenie, co także nie sprzyja obniżeniu wartości energetycznej. Kolejnym ważnym czynnikiem jest ilość spożywanego pokarmu.

W okresie świątecznym nie stronimy również od ciast oraz słodyczy, które zawierają dużą ilość cukrów. Cukry nie tylko negatywnie wpływają na wytwarzanie soków trawiennych, ale także, w połączeniu z białkami dodatkowo zwalniają nasz metabolizm. W zestawieniu z wysoką kalorycznością potraw, powoduje to często niepożądany wzrost masy ciała.

Dlatego właśnie po okresie świątecznym warto zastanowić się nad oczyszczeniem swojego organizmu poprzez zastosowanie detoksu.

Czas na poświąteczny detoks

Po okresie intensywnego świątecznego jedzenia, warto odciążyć swój organizm i pozwolić mu się naturalnie zregenerować poprzez zastosowanie lżejszej diety.

Dobrym pomysłem jest również przeprowadzenie kilkudniowego detoksu sokowego, który pozwoli oczyścić organizm i przyspieszyć metabolizm, dzięki czemu będzie można pozbyć się nadmiernych kalorii zgromadzonych podczas świąt oraz przywrócić równowagę w naszym organizmie.

Kurację sokową warto połączyć także z większą ilością ruchu (na przykład spacerami), dzięki czemu oprócz mniejszej kaloryczności i lżejszej formie posiłków podczas detoksu, będziemy mogli dodatkowo spalić zbędne kalorie.

fot.

materiały partnera

Dlaczego warto wybrać detoks sokowy?

Kuracje oparte na diecie sokowej polegają na zastąpieniu stałego pożywienia specjalnie przygotowanym zestawem świeżo wyciśniętych na prasie soków, które zawierają maksymalną ilość witamin i minerałów.

Dzięki wyciskaniu soków na zimno, soki nie są w żadnym momencie produkcji podgrzewane przez co nie tracą wartości odżywczych.

Przewagą detoksu sokowego nad innymi formami oczyszczania organizmu jest między innymi szybka (witaminy zostają wchłonięte do krwi już w 15 minut) oraz łatwa przyswajalność wartości odżywczych (organizm nie traci energii na trawienie pokarmu, może po prostu przyswoić witaminy i minerały z soków).

Dzięki łatwej do przyswojenia formie detoksu sokowego oraz specjalnie dobranej kompozycji soków, nasz metabolizm zdecydowanie przyspieszy, a efekt ten utrzyma się przez długi czas.

Zacznij od zdrowej zmiany

Okres poświąteczny jest doskonałym momentem na przeprowadzenie detoksu sokowego i wejście w nowy rok z oczyszczonym organizmem. Dzięki przeprowadzeniu detoksu łatwiej będzie nam podejść do postanowień noworocznych dotyczących nie tylko zmiany przyzwyczajeń żywieniowych, ale także innych postanowień np. rzucenia palenia.

Zacznij nowy rok od zdrowej zmiany!

___

ZdrowoBardzo