Zamknij

Skuteczny sposób na upały… gorące napoje!

Anonymous User
04.08.2015 18:05
Skuteczny sposób na upały… gorące napoje!

Kiedy nadchodzą upalne dni, często sięgamy po napoje z lodówki. Okazuje się, że to wcale nie jest dobry pomysł… Najlepsze są dla nas napoje gorące, jak kawa czy herbata. Tak radzi Ahmet Ulusay, Turek, który od 20 lat mieszka w Polsce.

Sposobów postępowania w gorące, parne dni powinniśmy się uczyć od mieszkańców najgorętszych miejsc na świecie. Turcy czy Tunezyjczycy doskonale wiedzą, jak przetrwać upał, czuć się dobrze i mieć dobry humor. 

Reporter Radia ZET, Michał Dzienyński, poprosił Ahmeta Ulusay'a - Turka mieszkającego w Polsce od 20 lat - o zdradzenie kilku patentów na upał. Dziennikarz był zaskoczony niektórymi z nich.

Gorąca herbata najlepsza na upał

Ahmet Ulusay radzi, by w gorące dni pić duże ilości gorącej, liściastej herbaty. Przestrzega natomiast przed napojami z lodówki. Zimne soki czy woda przynoszą ulgę tylko na chwilę. Pijąc je narażamy się na przeziębienie i infekcje gardła.

Ahmet pokazał również, jak zrobić prawdziwą herbatę po turecku.

Jak jeszcze ulżyć sobie podczas upałów, nie narażając zdrowia? Powinniśmy zrezygnować z forsownych treningów i unikać długotrwałego przebywania na słońcu. Ubierajmy się w luźne, przewiewne ubrania, koniecznie w jasnych kolorach. Najlepsze tkaniny na gorący dzień to te naturalne: len, jedwab i bawełna.