Zamknij

Żabka wycofuje pieczywo. "Możliwość wystąpienia bakterii"

01.08.2022 14:34

Sieć sklepów Żabka informuje o wycofaniu z obrotu kilku serii pieczywa do grillowania. Produkty mogą zawierać groźne dla zdrowia bakterie. Sprawdź, o który produkt chodzi.

Sklep Żabka
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

"W związku z informacją otrzymaną od dostawcy, dotyczącą możliwości wystąpienia bakterii Listeria Monocytogenes w produkcie (...), jesteśmy zobligowani do wycofania wyżej wymienionego asortymentu (...)" - poinformowano w komunikacie na stronie zabka.pl.

Sieć sklepów Żabka wycofuje z obrotu bagietki grillowe Tomcio Paluch. Chodzi o produkt 12009349 bagietka grillowa Tomcio Paluch 230G, oznakowany kodem EAN 8586015136252 i terminami przydatności do spożycia: 29.07.2022, 31.07.2022, 01.08.2022. 

Produktu nie wolno spożywać

W opublikowanym na stronie internetowej komunikacie, przedstawiciele firmy apelują do klientów, "którzy zakupili powyższe produkty o ich niespożywanie i wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru". Podkreślają, że "produkt może być niebezpieczny dla zdrowia konsumenta".

Produkty można zwracać w sklepach, w których dokonano zakupu. Klienci otrzymają zwrot pieniędzy.

Objawy listeriozy (zakażenia listerią)

Objawy listeriozy, czyli zakażenia bakterią Listeria, występują zazwyczaj po 1-2 dniach od zjedzenia zakażonego pokarmu, ale czas ten może wydłużyć się nawet do dwóch miesięcy. Listerioza może również przebiegać bezobjawowo.

Objawy listeriozy to przede wszystkim gorączka, dreszcze, bóle mięśni, a także biegunka, wymioty i inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Objawy zakażenia utrzymują się zwykle przez 1-3 dni.

U kobiet ciężarnych listerioza objawia się gorączką i objawami przypominającymi grypę, takimi jak zmęczenie, osłabienie, bóle mięśni.

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.

Źródło: zabka.pl