Zamknij

Talerze wycofane ze znanej sieci. GIS ostrzega

28.09.2022 08:47

GIS podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży talerzy dostępnych w znanej sieci sklepów. "Spożywanie posiłków podawanych na tych talerzach może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia konsumenta" - czytamy w uzasadnieniu. Sprawdź szczegóły.

Wycofany produkt
fot. Naveed Ahmed Ansari/Shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny wydał decyzję o wycofaniu ze sprzedaży talerzy z melaminy. "W wyniku badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie limitu migracji specyficznej formaldehydu" - czytamy.

Formaldehyd to związek chemiczny używany m.in. do produkcji żywic syntetycznych, barwników, lakierów czy wosków samochodowych. Przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem (IARC) został zaklasyfikowany jako związek kancerogenny. GIS ostrzega: Nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością.

Produkt dostępny jest w znanej sieci sklepów ACTION. "Firma Action Poland Sp. z o.o. zobowiązała się do przekazania informacji do swoich sklepów o natychmiastowym wycofaniu z obrotu handlowego wyrobu objętego ostrzeżeniem. Spółka poinformowała dostawcę wyrobu o stwierdzonych nieprawidłowościach i podjętych działaniach" - informuje GIS.

Talerze wycofane z Action:

  • Produkt: Talerz z melaminy kolor niebieski
  • Numer partii: 034914
  • Kod kreskowy: 8720573192279
  • Podmiot odpowiedzialny za produkt: AM/63 P.O BOX 37211, 1030 AE AMSTERDAM, THE NETHERLANDS
  • Dystrybutor produktu w Polsce: ACTION POLAND Sp. z o. o. ul. Wojewódzka 10, 40-026 Katowice
GIS
fot.

GIS

Źródło: GIS