Zamknij

Przyprawa znanej marki wycofana z obrotu. Sklep prosi o zwrot

31.03.2021 11:06
Kurkuma
fot. Shutterstock

Przyprawa znanej marki została wycofana z sieci sklepów po tym, jak stwierdzono przekroczenie normy niebezpiecznego składnika. Sklep ostrzega: nie spożywaj tej przyprawy. Wszyscy, którzy kupili przyprawę, mogą ją zwrócić do sklepu. Sprawdź, czy masz ten produkt w domu.

Sieć sklepów Selgros wycofuje z obrotu partię kurkumy marki Kamis. Klienci Selgrosa są proszeni o sprawdzenie, czy są w posiadaniu powyższego artykułu. "Prosimy o niespożywanie produktu, wycofanie z dalszego obrotu oraz o kontakt z halą Selgros w celu dokonania zwrotu, gwarantując zwrot gotówki" - poinformowali przedstawiciele sieci.

Chodzi o kurkumę Kamis 37g w słoiczku 

  • numer partii: 1019
  • data minimalnej trwałości: 19.01.2024

Dlaczego wycofano kurkumę?

Powodem wycofania kurkumy z obrotu jest obecność pozostałości tlenku etylenu (ETO) powyżej limitu regulacyjnego Unii Europejskiej.

Decyzja została podjęta na podstawie informacji od dostawcy. Jak wskazano, firma Transgourmet Polska Sp. z o.o. po otrzymaniu informacji od dostawcy poinformowała o wycofaniu z rynku produktu: Kamis Kurkuma 37 g w słoiczku, z numerem partii 1019 oraz datą minimalnej trwałości 19.01.2024. Producentem jest spółka McCormick Polska.

Źródło: Selgros