Zamknij

Jedna partia filetów z kurczaka z Biedronki wycofana przez GIS

29.11.2021
Aktualizacja: 29.11.2021 09:35
Filet z kurczaka wycofany przez GIS
fot. Shutterstock

Jedna partia filetów z kurczaka marki Kraina Mięs, dostępna w sklepach Biedronka, została wycofana z obrotu przez Główny Inspektorat Sanitarny. Przyczyną tej decyzji było wykrycie bakterii Salmonella Enteritidis.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że w wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto  Salmonella Enteritidis w partii produktu świeży "Filet z piersi kurczaka" marki Kraina Mięs firmy Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX Sp. z o.o. Produkt wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sklepów Biedronka.

Chodzi o produkt: Świeży filet z piersi kurczaka MAP, o numerze partii: 793921 i terminie przydatności do spożycia: 01.12.2021.

filet gis
fot.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne i zobowiązał producenta – Przedsiębiorstwo Drobiarskie Drobex Sp. z o.o. – do wycofania całej partii produktu z obrotu, a także określenia przyczyn wystąpienia bakterii Salmonella Enteritidis w tym produkcie.

Ważne!

Jeśli masz ten produkt w domu, oddaj go do sklepu. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów po spożyciu wymienionego produktu, skontaktuj się jak najszybciej z lekarzem.

"Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" – napisano w komunikacie GIS.

Źródło: GIS