Zamknij

IKEA wycofuje jeden ze swoich produktów. Używanie go jest niebezpieczne

08.06.2022
Aktualizacja: 08.06.2022 14:35

IKEA wycofuje ze sprzedaży kawiarki METALLISK o pojemności 0,4 l z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej. Przyczyną jest zwiększone ryzyko wybuchu produktu podczas użytkowania.

Kawiarka METALLISK IKEA
fot. materiały prasowe

IKEA prosi, aby wszystkie osoby, które nabyły takie kawiarki oznaczone datami 2040 oraz 2204 (rok, tydzień) zaprzestały używania tego produktu i skontaktowały się z marką w celu otrzymania zwrotu pieniędzy.

W ogłoszeniu zamieszczonym na stronie oraz w mailu rozesłanym do mediów napisano:

„Bezpieczeństwo stanowi dla IKEA najwyższy priorytet i dlatego marka wycofuje z rynku kawiarkę METALLISK z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, z oznaczeniem dat pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień) z powodu zwiększonego ryzyka wybuchu produktu podczas użytkowania. Ryzyko to wzrosło po tym, jak zmieniono materiał oraz konstrukcję zaworu bezpieczeństwa. Akcją wycofania z rynku objęte są tylko kawiarki z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej (w kolorze srebrnym/szarym) i nie dotyczy ona żadnych innych produktów”.

Kawiarka z IKEA
fot.

Kawiarka z IKEA

W celu otrzymania zwrotu pieniędzy kawiarkę METALLISK z zaworem bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, z oznaczeniem dat pomiędzy 2040 i 2204 (rok tydzień) można zwrócić w dowolnym sklepie IKEA. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany.

Więcej informacji można uzyskać na stronie IKEA.pl lub pod bezpłatnym numerem telefonu 22 275 05 00.

Źródło: IKEA