Zamknij

GIS: wegańskie słodycze wycofane ze sprzedaży. Zawierają mleko

21.06.2022 14:20
GIS wycofuje wegańskie trufle
fot. Schutterstock

Główny Inspektor Sanitarny wycofuje ze sklepów partię wegańskich trufli. Mogą zawierać alergen, który stanowi zagrożenie dla zdrowia osób uczulonych na białka mleka. Słodycze były sprzedawane w jednej ze znanych sieci sklepów.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o wykryciu alergenu mleka w wegańskich truflach Keats London. Produkt był sprzedawany w sklepach sieci TK Maxx. Spożycie go przez osoby z alergią lub nietolerancją mleka może wywołać u nich reakcję alergiczną. Produkt nie jest też wegański.

Szczegóły wycofanej partii produktu

Ze sklepów została wycofana jedna partia wegańskich słodyczy ze względu na obecność mleka, które nie jest wyszczególnione na etykiecie.

  • Nazwa produktu: Keats London Wegańskie trufle o smaku Irish Cream 140 g
  • Numer partii: 16673332100
  • Data minimalnej trwałości: 29.11.2023
  • Dystrybutor: TJX Poland Sp. z o.o., ul. Chmielna 19, 00-021 Warszawa
trufle weganskie
fot.

Wycofane z TK Maxxx wegańskie trufle Keats London

Czy wycofany produkt można zwrócić?

Dystrybutor niezwłocznie po otrzymaniu informacji o możliwej obecności mleka wycofał produkt ze sprzedaży. Na terenie sklepów sieci TK Maxx oraz na stronie internetowej umieszczono informację o możliwości zwrotu wycofanego produktu.

Jakie są zalecenia dla konsumentów?

Osoby z alergią bądź nietolerancją mleka nie powinny spożywać wycofanej partii produktu. Spożycie go przez osoby z alergią lub nietolerancją mleka może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej. Słodyczy nie można też zaliczyć do produktów wegańskich.

Źródło: GIS