GIS wycofał ze sprzedaży galaretki dla dzieci [aktualizacja]

19.06.2020
Aktualizacja: 19.06.2020 19:15
Galaretki wycofane przez GIS. Były zagrożeniem dla zdrowia.
fot. Shutterstock

Główny Inspektor Sanitarny wycofał z obrotu galaretki w minikubeczkach ze względu na ryzyko zadławienia. Sprawdź najnowszy komunikat. 

GIS: wycofanie galaretek

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 10 czerwca 2020 r., o którym pisaliśmy TUTAJ,  Główny Inspektor Sanitarny informuje, że władze Holandii poinformowały poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach, że nie wszystkie produkty wskazane pierwotnie podlegają wycofaniu przez firmę Asia Express Food. Tylko galaretki w minikubeczkach określone poniżej są objęte procesem wycofywania.

Zagrożenie:

Galaretki w minikubeczkach wymienione poniżej są wycofywane z obrotu. Ze względu na ich konsystencję (skład), kształt, wielkość i sposób przyjmowania stanowią ryzyko utknięcia w gardle i zadławienia/uduszenia.

Szczegóły dotyczące produktów podlegających wycofaniu:

Nazwy produktów, kod na opakowaniu i gramatura opakowania:

– Girl Jelly Fruity Bites, #0660, 1280 g

– Boy Jelly Fruity Bites, #0660-1, 1280 g

– Fruitery Jelly Assorted Jar, #0661, 1000 g

– Fruitery Jelly Assorted Bag, #0662, 285 g

Data minimalnej trwałości: wszystkie

Kraj pochodzenia: Tajwan

Importer:  Asia Express Food, Kilbystraat 1, 8263 CJ Kampen, Holandia

 

Produkty wskazane w komunikacie zostały dostarczone do odbiorców w Polsce w 2019 i 2020 r. przez dostawcę z Holandii i podlegają wycofaniu. Odbiorcy w Polsce powinni wstrzymać dalszą sprzedaż tych produktów i usunąć je z półek sklepowych.

Produkty wskazane w komunikacie nie powinny być spożywane, szczególnie przez dzieci, ze względu na ryzyko zadławienia i uduszenia.