Zamknij

Batony proteinowe wycofane ze sprzedaży. Mogą wywołać objawy alergii

30.06.2022 10:31
Wycofane batony proteinowe Herbalife
fot. Schutterstock

Ze względu na zawartość składnika niezadeklarowanego na opakowaniu ze sprzedaży wycofywane są batony proteinowe znanej marki. Główny Inspektor Sanitarny ostrzega konsumentów.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofywanie ze sprzedaży jednej partii batonów proteinowych o smaku waniliowo-migdałowym ze względu na nieprawidłowe zapakowanie pewnej części produktu.

Niewielka ilość batonów o smaku cytrynowym została nieprawidłowo zapakowana jako batony o smaku waniliowo-migdałowym. Batony o smaku cytrynowym zawierają w składzie jaja (składnik alergenny), które z kolei nie są wymienione na etykiecie batonów o smaku waniliowo-migdałowym. W wyniku tej pomyłki występuje ryzyko spożycia produktu przez osoby uczulone na jaja, co może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej.

Jakie dokładnie batony zostały wycofane?

Ze sprzedaży wycofano następujący produkt:

  • Nazwa produktu: Herbalife baton proteinowy o smaku waniliowo-migdałowym
  • Numer partii: G221666A
  • Data minimalnej trwałości: 23/09/2022
  • Dystrybutor: Herbalife International Luxembourg S.à R.L., 16 Avenue de la Gare L-1610 Luxembourg
  • Przedstawicielstwo w Polsce: HERBALIFE POLSKA SP. Z O.O., Eurocentrum Office Complex, Al. Jerozolimskie 134, Budynek Gamma, Piętro 10, 02-305 Warszawa
  • Producent: Gustav Berning GmbH & Co. KG, Alte Heerstrasse 1, 49124 Georgsmarienhutte, Niemcy
baton_herbalife
fot.

Wycofany baton proteinowy Herbalife waniliowo-migdałowy

Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofanie kwestionowanych batonów i poinformowała o tym swoich odbiorców. Natomiast organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują prowadzony przez firmę proces wycofywania produktu.

Jakie są zalecenia dla konsumentów?

GIS zaleca, by osoby uczulone na jaja nie spożywały batonów proteinowych Herbalife o smaku waniliowo-migdałowym z oznaczeniem partii, którą producent wycofuj ze sprzedaży.

Źródło: GIS