Prosty sposób na zdrowie i urodę. Tylko dla kobiet!

03.08.2015 12:55
Prosty sposób na zdrowie i urodę. Tylko dla kobiet!
fot. Magnez: dla dzieci, na stres, jak dawkować magnez, suplementacja

Czujesz, że żyjesz w biegu i czasem dopada Cię znużenie? Zastanawiasz się jak pogodzić wszystkie obowiązki i pozostać pełną energii? Opadasz z sił? Zobacz, jak radzą sobie nowoczesne kobiety! 

Współczesna kobieta musi godzić ze sobą wiele ról. W biurze opanowana profesjonalistka, w domu opiekuńcza matka i czuła partnerka, wśród przyjaciół zwariowana towarzyszka. Spełnienie na wielu płaszczyznach daje ogromną satysfakcję, ale też wymaga ogromnego wkładu energii. Jak sobie z tym poradzić?

Jeśli czujesz, że pomału dopada Cię zmęczenie, nie poddawaj się. Znużenie nie oznacza, że musisz rezygnować z jakiegokolwiek aspektu Twojego bogatego życia. Zapewne zdawałaś sobie sprawę, że magnez to ważny makroelement, który trzeba uzupełniać. Możliwe jednak, że nie wiesz, iż ten pierwiastek jest nam szczególnie potrzebny, gdy żyjemy aktywnie.

Większe zapotrzebowanie na magnez mają kobiety, które ćwiczą przynajmniej raz w tygodniu. Co więcej, stres sprawia, że zwiększa się wydalanie magnezu. Wypłukuje go także kawa. Jony magnezu biorą udział w biosyntezie (tworzeniu) neuroprzekaźników w naszym mózgu, w tym serotoniny, czyli "hormonu szczęścia". Stres powoduje, że szybko tracimy magnez. Niedobór magnezu potęguje stres i odpowiada za pogorszenie się nastroju. To z kolei znowu zwiększa zużycie magnezu. To pętla, z której możesz się wyrwać!

Magnez - w jakich produktach go znajdziesz?

Jeśli chcesz sprostać codziennym wyzwaniom z uśmiechem na twarzy i poczuć się po prostu lepiej, powinnaś uzupełniać magnez, i to regularnie. Jednorazowo podana dawka tego pierwiastka, nawet w dużej ilości, nic nie da.

Optymalnym sposobem na dostarczenie sobie wystarczającej ilości magnezu jest połączenie diety i suplementacji. Od dziś do pracy zabieraj kanapkę na pełnoziarnistym pieczywie i orzechy. Kawę (przynajmniej jedną filiżankę) warto zastąpić zieloną herbatą albo… kakao! Dlaczego by nie?

Niestety, trudno jest dostarczyć wystarczającą ilość magnezu wyłącznie za pomocą diety. Dlatego warto wspomóc się suplementem. Na polskim rynku jest już magnez dedykowany dla kobiet, Magnella. Dlaczego warto wybrać preparat skierowany do kobiet? Bo tracimy magnez inaczej niż mężczyźni i inaczej powinnyśmy go uzupełniać. 

Suplementy o zmodyfikowanym uwalnianiu zapewnią w organizmie optymalny dla kobiet poziom magnezu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to jedyny produkt, którego opakowanie po prostu ładnie wygląda i nie kojarzy się z ponurymi aptecznymi półkami czy chorobami. Dla nas, kobiet, to też ma znaczenie.

Magnez w ciąży - dla zdrowia mamy i dziecka

Magnez jest szczególnie ważny dla kobiet w ciąży oraz starających się o dziecko. Niedobór magnezu w czasie ciąży może zwiększać ryzyko wystąpienia rzucawki oraz przedwczesnego porodu, dlatego uzupełnianie magnezu należy traktować jako profilaktykę i podejść do niego poważnie. 

Zazwyczaj pamiętamy o suplementacji kwasu foliowego. Wiedza na temat zagrożeń spowodowanych niedoborem magnezu w ciąży jest mniej powszechna.  Magnez chroni również kości i zęby kobiety ciężarnej, zmniejszając ryzyko osteoporozy w późniejszych latach. Zapobiega również skurczom. Magnella posiada pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, co znaczy, że jest bezpieczna i skuteczna.