Bliźniacy porównali dietę mięsną i wegańską. Efekty nieźle ich zaskoczyły

04.06.2020
Aktualizacja: 04.06.2020 14:30
Dieta mięsna czy wegańska?
fot. Instagram The Turner Twins

Bliźniacy Ross i Hugo Turnerowie, znani jako The Turner Twins, wzięli udział w niezwykłym eksperymencie. Jeden z nich przeszedł na dietę wegańską, a drugi pozostał na diecie mięsnej. Parametry ich zdrowia monitorowali naukowcy z King's College London.

Bracia Turnerowie, znani szerzej jako The Turner Twins, to bliźniacy Ross i Hugo z Anglii. Od lat uczestniczą w badaniach genetycznych prowadzonych przez King's College London.

Niedawno Bracia Turnerowie wzięli udział w ciekawym projekcie. Jeden z nich - Hugo - na 12 tygodni przeszedł na dietę wegańską, podczas gdy Ross jadł wszystko jak dawniej. Bracia przyjmowali tę samą liczbę kalorii dziennie oraz brali udział w regularnych treningach wytrzymałościowych kilka razy w tygodniu. Regularnie poddawali się też badaniom lekarskim.

Na diecie wegańskiej Hugo stracił 1 kg tkanki tłuszczowej i zyskał 1,2 kg mięśni (u Rossa doszło 2,8 kg tkanki tłuszczowej i 4 kg mięśni). Poprawił mu się też parametr cholesterolu - z 5,9 do 4,9 mmol/l (podczas gdy Ross został na tym samym wysokim poziomie 6,5 mmol/l).

Hugo twierdzi, że miał więcej energii niż dotychczas, ani razu nie osłabł podczas treningu, polepszyła się jego koncentracja, nie czuł też potrzeby podjadania w ciągu dnia, w przeciwieństwie do Rossa, który codziennie walczył z głodem w godzinach 10-11.

Jedynym minusem diety wegańskiej, na który bracia zwrócili uwagę był... drastyczny spadek libido.

Na pytanie, czy planuje na stałe zostać na diecie roślinnej, Hugo odpowiedział dyplomatycznie: "Myślę, że ograniczę mięso" - czytamy na Facebooku.

Źródło: menshealth.com, FB The Turner Twins