Walczysz z otyłością? Najzdrowiej, jeśli zredukujesz wagę o 5%

Monika Piorun
29.04.2016 10:51
Walczysz z otyłością? Najzdrowiej, jeśli zredukujesz wagę o 5%
fot. Jeśli walczysz z otyłością, nie powonieneś radyklanie chudnąć. Najlepiej, jeśli zredukujesz masę ciała o 5%.

Otyli ludzie, którym uda się pozbyć 5% swojej wagi, mogą w znacznym stopniu usprawnić swój metabolizm, zredukować cukrzycę typu 2 oraz obniżyć ryzyko rozwoju chorób serca.

Wyniki badań klinicznych przedstawionych na łamach czasopisma naukowego Cell Metabolism wskazują na to, że w przypadku osób ze znaczną nadwagą największe korzyści zdrowotne przynosi niewielki spadek wagi.

Testy przeprowadzone na 40 pacjentach ze znacznym stopniem otyłości udowodniły, że w ich przypadku (wbrew pozorom) najlepiej tracić nieznaczne ilości kilogramów.

Wskaźniki insulinooporności, poziomu trójglicerydów we krwi, ciśnienia oraz tempo bicia serca w największym stopniu przybliżały się do prawidłowych wartości po zredukowaniu maksymalnie do 5% całkowitej masy ciała.

Otyli nie powinni gwałtownie chudnąć, by nie doprowadzić do jeszcze większych szkód w organizmie niż te wyrządzone przez nadmiar kilogramów.

Jeśli chcecie się odchudzać, zawsze warto zacząć od metody małych kroków. Im realniejsze cele przed sobą postawimy, tym łatwiej będzie nam je osiągnąć.

___

zdrowie.radiozet.pl/π