Nowe badania. Mniej kęsów to mniejsza waga

Aleksandra Supryn
03.11.2015 15:25
Nowe badania. Mniej kęsów to mniejsza waga
fot. Badacze udowodnili, że mniejsza ilość jedzenia pozwala szybko schudnąć

Próbowałeś już niezliczonej ilości diet, ale żadna nie jest skuteczna? Co więcej, kolejne diety-cud zaczynają Cię już męczyć? Cały czas chodzisz głodny, jesz produkty, których nie lubisz, a liczenie kalorii spędza Ci sen z powiek… Amerykańscy naukowcy znaleźli nowy sposób na stracenie wagi, który nie wymaga trzymania się ścisłej diety, ani męczących ćwiczeń.

Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Brighama Younga postanowili sprawdzić nową metodę, dzięki której jesteśmy w stanie zgubić kilka zbędnych kilogramów. Co więcej, jest bardzo prosta. Opiera się na zasadzie „jedz mniej”.

Liczenie kęsów, to mniej kilogramów

Badacze z uniwersytetu w amerykańskim stanie Utah postanowili sprawdzić czy liczba kęsów wpływa na naszą wagę. Założyli sobie, że mniejsza ilość jedzenia to mniejsza waga (zobacz co ma najwięcej kalorii?).

Zgromadzili grupę 61 osób, które poprosili o to, aby codziennie liczyli ile razy danego dnia ugryźli jedzenie oraz wzięli łyk słodzonego napoju innego niż woda, a następnie wysyłali swoje wyniki do naukowców. Po jakimś czasie polecono im, aby zmniejszyli liczę kęsów i łyków o 20-30 proc. Szybko okazało się, że badani byli w stanie stracić w ten sposób prawie 2 kg. Badani nie wprowadzili żadnych innych zmian ‒ nie ćwiczyli intensywniej, ani nie zmieniali swoich przyzwyczajeń żywieniowych. Według naukowców wyniki są zadowalające.

Niestety nie wszyscy badani wytrwali do końca eksperymentu, 20 z nich zrezygnowało w trakcie. Codzienne liczenie kęsów oraz łyków było dla nich zbyt bardzo uciążliwe.

Naukowcy postanowili więc stworzyć algorytm, który ułatwi zadanie i będzie zliczał kęsy za osoby biorące udział w badaniu. Aplikacja zliczająca jest w tym momencie w fazie testów, a firma, która ma ją wprowadzić na rynek pracuje nad jej udoskonaleniem.

___

ZdrowoBardzo / kopalniawiedzy / AS