Bezsenność? Te produkty zwalczą bezsenność!

Wiktoria Dróżka
06.07.2015 11:36
Bezsenność? Te produkty zwalczą bezsenność!
fot. Bezsenność - leczenie dietą. Co jeść, żeby zasnąć spokojnie. Poradnik

Prawie połowa ludzkości boryka się z problemem bezsenności (zobacz ile powinien spać człowiek). Ta uciążliwa przypadłość powoduje osłabienie organizmu, ale przede wszystkim może prowadzić do poważnych problemów fizycznych i psychicznych. Ale jest na to sposób!

Na rynku istnieje wiele leków, które przeznaczone są dla osób cierpiących na bezsenność. Jednak większość z nich posiada substancje aktywne, które mogą prowadzić do silnego uzależnienia. W każdym wypadku dawkowanie takich specyfików musi być konsultowane ze specjalistą. 

Naukowcy z amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób określili 4 typu produktów, które mogą okazać się wybawieniem dla osób cierpiących na tę niebezpieczną dolegliwość.  

Orzechy i nasiona na bezsenność

Badania pokazują, że to właśnie magnez odpowiada za zdrowy i komfortowy sen. Im więcej tego minerału w naszym organizmie, tym lepiej dla nas. Wielu specjalistów poleca, a wręcz nakazuje uzupełnianie magnezu w naszej codziennej diecie.

Najlepszymi produktami, które mogą być bogatym źródłem magnezu są: orzechy, nasiona, gorzka czekolada czy banany. Te naturalne suplementy diety mogą okazać się prawdziwym wybawieniem dla osób cierpiących na bezsenność.

Herbaty ziołowe 

Wiele herbat ziołowych zawiera naturalne środki, które działają uspokajająco na nasz organizm. Najbardziej pomocny w przypadku bezsenności może okazać się wyciąg z korzeniu kozłka lekarskiego. Należy jednak uważać, ponieważ korzeń tej rośliny może poważnie wchodzić w interakcje z innymi lekami. Warto też dowiedzieć się jakie zioła wpływają na uspokojenie i sen.

Każde stosowanie leku, bądź łączenie go z innymi dodatkami leczniczymi należy skonsultować z lekarzem.

Owoce kiwi

Te popularne owoce mogą być pewnym zaskoczeniem w tym zestawieniu. Większość z nas stara się bowiem unikać słodkich pokarmów przed pójściem spać. Inaczej jest jednak w wypadku kiwi. Naukowcy udowodnili, że w swoim składzie, owoc ten posiada bogate źródła magnezu. Wartości odżywcze kiwi skutecznie wpływają na jakość i czas snu. Specjaliści polecają spożywanie 1-2 owoców przed zaśnięciem.

Miód

Nie ma nic lepszego na przeziębienia, niż herbata z miodem – wiedzą o tym prawie wszyscy. Nic dziwnego. Ten naturalny produkt posiada wiele właściwości leczniczych: przyspiesza gojenie się ran, obniża ciśnienie tętnicze krwi, hamuje procesy miażdżycowe, a przede wszystkim działa nasennie.

Jego naturalne właściwości były wykorzystywane już w starożytności. Zawarty w nim wysoki poziom glukozy działa zbawiennie na układ nerwowy, a jednocześnie pomaga zapaść w głęboki i spokojny sen.

Sprawdź także mieszanki ziołowe na uspokojenie i sen. One także w naturalny sposób pomogą Ci zwalczyć bezsenność.