Zamknij

Powstał kalkulator kolejki szczepionkowej. Ilu Polaków jest przed Tobą?

07.01.2021
Aktualizacja: 07.01.2021 11:40

Kalkulator kolejki szczepionkowej to bezpłatne narzędzie, które pozwala oszacować przybliżony termin szczepienia oraz sprawdzić ile orientacyjnie osób jest w kolejce przed nami. Dowiedz się więcej.

Szczepienia COVID-19 terminy
fot. Shutterstock

Kalkulator kolejki szczepionkowej powstał dzięki współpracy lek. Aleksandry Zając z Dominiką Miszewską, doktorantką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kalkulator kolejki szczepionkowej bazuje na Narodowym Programie Szczepień. Wyliczenia opierają się na rządowym założeniu 850 tys. szczepień tygodniowo i domyślnym wskaźniku chęci szczepień wynoszącym 47%, ale ustawienia te można zmieniać w trybie zaawansowanym, dostosowując średnie aktualne tempo szczepień w Polsce (stan na 6.01.2020 r. to 73,5 tys. szczepień tygodniowo).

Szczepienie przeciw COVID-19 - terminy

Kalkulator kolejki szczepionkowej pozwala sprawdzić, kiedy możemy spodziewać się pierwszego terminu szczepienia, kiedy otrzymamy drugą dawkę szczepionki oraz kiedy orientacyjnie uzyskamy odporność na COVID-19. Dowiemy się również, ilu Polaków jest w kolejce przed nami.

Pytania, które pomogą wyliczyć terminy szczepienia przeciw COVID-19, to m.in.:

  1. Wpisz swój wiek w latach (od 16 do 120).
  2. Czy jesteś pracownikiem placówki medycznej (pielęgniarka, lekarka, ale również personel administracyjny i techniczny)?
  3. Czy jesteś studentką lub pracownikiem uczelni medycznej?
  4. Czy jesteś pensjonariuszem DPS, ZOL lub innego miejsca stałego pobytu?
  5. Czy jesteś aktywny zawodowo?
  6. Czy jesteś w trakcie leczenia immunosupresyjnego? Szczepienia w tej grupie osób nie są aktualnie zalecane - trwające badania kliniczne nie dostarczyły jeszcze danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u nich szczepionek przeciwko COVID-19.
  7. Czy chorujesz na choroby przewlekłe lub jesteś w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego częstego kontaktu z placówkami medycznymi?

Choroby zwiększające ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 to:

KALKULATOR KOLEJKI SZCZEPIONKOWEJ znaleźć można TUTAJ>>