Zamknij

Szczepienia przeciw COVID-19 w szkołach. Kiedy? Na jakich zasadach?

11.08.2021 11:16

Szczepienia przeciw COVID-19 będą prowadzone w polskich szkołach. Minister Czarnek podał przybliżony termin uruchomienia szczepień i ogólne zasady programu. Kiedy ruszą szczepienia w szkołach? Czy będą obowiązkowe? Wyjaśniamy.

GRZEGORZ PRESS/REPORTER
fot. GRZEGORZ PRESS/REPORTER

Szczepienia przeciw COVID-19 w polskich szkołach mogą ruszyć niedługo po rozpoczęciu roku szkolnego. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiada, że dzieci wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach od 1 września. "Gdyby sytuacja się zmieniła, gdyby czwarta fala koronawirusa była tak groźna jak trzecia fala, to będziemy podejmować różne decyzje'' - zapowiedział szef MEiN.

Zakładamy, że punkty szczepień w szkołach ruszą w połowie września. Będzie to zależało od zainteresowania rodziców dzieci, młodzieży od 18. roku życia i od dyrektorów szkół, którzy będą sobie tego życzyli – powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szczepienia przeciw COVID-19 w szkołach. Czy będą obowiązkowe?

Z wypowiedzi ministra Czarnka wynika, że ze szczepień przeciw COVID-19 prowadzonych w szkole będą mogły skorzystać osoby pełnoletnie (od 18. roku życia) oraz uczniów, których opiekunowie wyrażą zgodę na takie szczepienie. 

Szczepienia przeciw COVID-19 nie są obowiązkowe.

Minister zapowiedział też, że w pierwszym pełnym tygodniu września dyrektorzy szkoły będą zbierać ankiety od rodziców, którzy chcieliby zaszczepić swoje dzieci. Dodał, że szczepienia zostaną zorganizowane w szkołach.

- Na podstawie danych z tych ankiet szkoły będą się mogły do nas zwrócić o zorganizowanie punktów szczepień dla dzieci i młodzieży – powiedział Czarnek.

Źródło: PAP/Karolina Kropiwiec