Zamknij

Kiedy szczepienia na COVID-19 dla seniorów? Znamy dokładną datę

05.01.2021 16:50
WOJCIECH STROZYK/REPORTER
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Szczepienia na COVID-19 są w Polsce realizowane etapami, które podzielone są według konkretnych grup. Pierwsza w kolejności szczepiona jest grupa zero, czyli pracownicy ochrony zdrowia, MOPS-ów, DPS-ów. Kiedy rozpoczną się szczepienia kolejnej, pierwszej grupy? Znamy dokładną datę.

Grupa pierwsza obejmuje pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, a także seniorów, czyli osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe oraz nauczycieli i pracowników żłobków.

Kiedy szczepienia na COVID-19 dla grupy pierwszej?

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował we wtorek w Sejmie, że "grupa pierwsza" rozpocznie szczepienie na COVID-19 już 25 stycznia.

Do tej pory szczepiono osoby z grupy zero, głównie pracowników ochrony zdrowia, w tym lekarzy, pielęgniarki, a także personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych. 

Od 27 grudnia 2020 roku, gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zaszczepiono już 100 tys. osób - oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk. 

ZOBACZ: Ulotka szczepionki przeciw COVID-19 przetłumaczona na język polski

Jak zapisać się na szczepienie?

Zapisy na szczepienia rozpoczną się 15 stycznia. Będzie można rejestrować się przez infolinię, online, u lekarza POZ lub przez Portal Pacjenta. Szczepienia będą realizowane w: przychodniach (POZ), szpitalach, szpitalach rezerwowych, u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę.

Źródło: PAP, gov.pl/szczepimysie