Uwaga! GIF wycofuje z obrotu krople do oczu BONDULC

21.12.2017 11:08
Uwaga! GIF wycofuje z obrotu krople do oczu BONDULC
fot. East News

Na stronie GIF pojawiła się informacja o wycofaniu z obrotu produktu leczniczego BONDULC (Travoprostum), kropli do oczu obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Dlaczego wycofano lek?

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu produktu leczniczego BONDULC (Travoprostum). Decyzja weszła w życie z dniem 20.12.2017r. Chodzi o produkt BONDULC (Travoprostum), krople do oczu, roztwór 40 mcg/ml, numer serii: 1TR030415D z datą przydatności do kwietnia 2018 roku. Wyprodukowane przez Actavis Group PTC ehf. z Islandii.

Badania przeprowadzone w Narodowym Instytucie Leków wykazały, że badana próbka produktu nie spełnia wymagań specyfikacji wytwórcy ze względu na obniżoną zawartość produktu leczniczego. GIF zwraca również uwagę na nieczytelność opakowań bezpośrednich z numerem serii i datą ważności, co wynikało z zawilgocenia etykiet. Oględziny opakowań potwierdziły, że do zawilgocenia doszło na skutek wycieku produktu.

Bondulc (Travoprostum) to krople do oczu, które mają za zadanie obniżać ciśnienie wewnątrzgałkowe u pacjentów z nadciśnieniem ocznym lub jaskrą z otwartym kątem przesączania.

DECYZJA
Zagłosuj

Czy stosujesz krople do oczu Bondulc (Travoprostum)?

Liczba głosów:

________
zdrowie.radiozet.pl/nk