Zamknij

Suplementy diety wycofane z obrotu. Konsumenci proszeni o ich wyrzucenie

16.04.2021 13:53
Suplement diety
fot. Shutterstock

Znane suplementy diety - na pracę jelit, na szczupłą sylwetkę, zostały prewencyjnie wycofane z obrotu. GIS informuje, że przyczyną wycofania suplementów było wykrycie zanieczyszczenia w jednym z produktów. 

Grupa Orkla podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży wszystkich produktów marki Husk w związku z podejrzeniem zanieczyszczenia mikrobiologicznego (Salmonella) jednego z produktów sprzedawanych w Danii – kapsułek Husk Magebalanse Fiber Basic, które może być jedną z możliwych przyczyn incydentów salmonellozy w tym kraju.

Zarówno Husk obecny na rynkach skandynawskich, jak i Colon sprzedawany w Polsce, zawierają składnik roślinny (Psyllium husk) pochodzący z tego samego źródła. Preparat Colon występuje wyłącznie w postaci proszku, a jego produkcja przebiega według innego procesu niż produkcja kapsułek Husk.

Podejrzenie zanieczyszczenia bakterią Salmonelli dotyczy jedynie duńskiego produktu w kapsułkach, ale zdecydowano o prewencyjnym wycofaniu wszystkich produktów marki Husk w krajach skandynawskich oraz marki Colon w Polsce.

Konsumenci proszeni są o jego wyrzucenie.

Źródło: PAP