Wycofane maszynki do golenia Gillette. Mamy komentarz producenta

04.07.2019 12:05
Kosmetyki
fot. Shutterstock

Gillette wycofało z rynku amerykańskiego część maszynek do golenia dla kobiet. O bezpieczeństwo polskich klientek zapytaliśmy producenta - firmę Procter and Gamble Polska. 

Przypominamy: z amerykańskiego rynku znikają niektóre maszynki do golenia dla kobiet z serii Venus Simply3. Przyczyną tej decyzji był błąd w procesie produkcji.

W komunikacie opublikowanym na stronie United States Consumer Product Safety Commission (CPSC) przeczytać można, że chodziło o "niewspółosiowość ostrzy, co stwarzało większe ryzyko skaleczeń podczas normalnego użytkowania".

O komentarz dotyczący sytuacji na rynku polskim poprosiliśmy producenta - firmę Procter and Gamble Polska. Odpowiedź publikujemy poniżej:

"Wycofanie z rynku amerykańskiego partii maszynek do golenia Venus Simply 3 wiąże się z faktem, że trafiła na niego niewielka liczba maszynek, które mogą powodować skaleczenie w procesie normalnego używania. Spowodowane to było chwilowym problemem w procesie produkcji. Szacujemy, że kwestia dotyczy ok. 500 maszynek, spośród 3 milionów produkowanych miesięcznie. Ponieważ bezpieczeństwo konsumentów i ich zaufanie do marki są dla nas sprawą o pierwszorzędnym znaczeniu, firma podjęła decyzję o wymianie wszystkich maszynek tej marki, wyprodukowanych w określonym czasie i o kreślonych kodach produkcyjnych. Żadne maszynki z tych partii nie trafiły na rynek europejski" - zapewnia Małgorzata Mejer, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Procter & Gamble w Europie Centralnej.