Zamknij

GIS wycofuje z obrotu suplement diety z propolisem

18.01.2019 13:44
GIS wycofuje z obrotu suplement diety z propolisem
fot. Shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w sprawie znanego suplementu diety. Produkt Propolis Plus został wycofany z obrotu na terenie całej Polski. Sprawdź, co jest przyczyną decyzji GIS.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące produktu Propolis Plus. Partia suplementu diety została wycofana z obrotu na terenie całego kraju.

Chodzi o produkt Propolis Plus – suplement diety, 100 tabletek. Producentem jest Farmina Sp. z o. o.

Numer partii: 83506, z datą ważności 12.03.2021.

Dlaczego wycofano produkt?

GIS w oświadczeniu informuje, że „w próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne w stężeniu przekraczającym ponad 2,5-krotnie najwyższy dopuszczalny poziom”. Z tego powodu nie należy spożywać produktu pochodzącego ze wskazanej wyżej partii.

propolis-1140x520
fot.

Propolis Plus to suplement diety z pyłkiem kwiatowym i propolisem wzmacniający odporność organizmu. Zawiera biologicznie czynne substancje pochodzące z propolisu i pyłku kwiatowego, takie jak: białka, aminokwasy, fosfolipidy, flawonoidy, kwasy fenolowe, fitosterole, substancje lipidowo-woskowe, witaminy, zwłaszcza B1, B2, beta-karoten oraz liczne biopierwiastki, z których w największej ilości występuje wapń, magnez oraz mangan, cynk i żelazo.

Źródło: GIS