Popularne lody z Lidla wycofane. Sprawdź, o który produkt chodzi

14.01.2020
Aktualizacja: 14.01.2020 08:15
GIS wycofuje lody z Lidla
fot. Shutterstock

Z popularnej sieci sklepów Lidl wycofane zostały lody „Häagen-Dazs". Przez pomyłkę zostały opatrzone złą etykietą. Poznaj szczegółowe informacje o produkcie. 

Lody z Lidla wycofane: jaki jest powód?

10 stycznia 2020 r. Firma Bidfood Czech Republic podjęła decyzję o wycofaniu z rynku artykułu lody „Häagen-Dazs“ o smaku Strawberry Cheesecake. 

Lidl_baner_880x660_HaagenDazs_v01

W wyniku pomyłki niektóre opakowania lodów „Häagen-Dazs“ o smaku Strawberry Cheesecake zostały opatrzone etykietą lodów „Häagen-Dazs“ o smaku Strawberries & Cream. Skutkiem tego jest błędna informacja dotycząca alergenów, to znaczy obecność glutenu nie została zadeklarowana.

Gluten w lodach z Lidla 

Klienci z nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu i zastosować się do komunikatu, ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem. Dla pozostałych osób (bez nietolerancji glutenu) artykuł nie stwarza ryzyka.

Wycofywany artykuł lody „Häagen-Dazs“ o smaku Strawberry Cheesecake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.20 był sprzedawany w Lidl Polska. - Zapraszamy do zwrotu artykułu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu - czytamy na stronie. 

Wycofanie z rynku dotyczy wyłącznie artykułu lody „Häagen-Dazs“ o smaku Strawberry Cheesecake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.20 dostawcy Bidfood Czech Republic s.r.o. Wszystkie inne artykuły sprzedawane przez Lidl, w tym pozostałe produkty firmy Bidfood Czech Republic s.r.o., nie są objęte wycofaniem.

Firma Bidfood Czech Republic s.r.o. przeprasza wszystkich konsumentów, którzy kupili wskazany produkt, za zaistniałą sytuację.

Źródło: Lidl