Masz taki kubek w domu? GIS: natychmiast go oddaj

11.07.2019 09:26
Kubek
fot. Shutterstock

Z powodu migracji ołowiu i kadmu, ze sprzedaży zostaje wycofany szklany kubek. Jak podaje Główny Inspektor Sanitarny: dane na opakowaniu są fałszywe. Sprawdź, o który produkt chodzi.

W próbkach produktu kubek szklany pn. „Hrnek sklenĕný 3 ks, 500ml”, zbadanego w Czechach, stwierdzono podwyższone poziomy migracji ołowiu i kadmu z obrzeża naczynia. Poziomy te są 95-krotnie oraz 65-krotnie wyższe niż przewiduje norma.

Opakowanie produktu zawiera trzy kubki szklane o objętości 500 ml z kalkomanią w kwiaty; w obszarze kodu kreskowego znajduje się oznaczenie: ITEM NO: 231 45 19 oraz kod: 8595249145190. Podmiot odpowiedzialny: Elmich Trading s.r.o., Vlčkova 1064/6, PRAHA – Černý Most, Czech Republic.

Zestaw kubków

Z informacji przekazanych przez władze czeskie wynika, że dane na opakowaniu produktu są fałszywe i postępowanie w celu ustalenia podmiotów odpowiedzialnych za wprowadzenie produktu do obrotu jest w toku.

Główny Inspektor Sanitarny prosi wszystkie osoby, które kupiły zestaw kubków przedstawiony na zdjęciach o przekazanie informacji o miejscu zakupu tych produktów do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub do Głównego Inspektoratu Sanitarnego w formie elektronicznej na adres: inspektorat@gis.gov.pl

Nie należy używać kubków wskazanych w komunikacie do spożywania żywności!

Wycofany kubek

Źródło: GIS