Lidl wycofuje orzeszki ziemne ze swoich sklepów

23.09.2019 15:05
orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym marki Alesto

Lidl wycofał ze swoich sklepów orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym marki Alesto (opakowanie 250 g).

W uzasadnieniu napisano: "W trosce o Państwa zaufanie do standardów jakości i bezpieczeństwa produktów Lidl, wycofujemy z rynku artykuł "Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g". Jako odpowiedzialny społecznie i świadomy przedsiębiorca na pierwszym miejscu zawsze stawiamy jakość i bezpieczeństwo oferowanych przez nas produktów, dlatego podjęliśmy decyzję o wycofaniu tego artykułu z uwagi na obecność niezadeklarowanego składnika alergennego (mąki pszennej). Klienci z nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu i zastosować się do komunikatu, ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem. Dla pozostałych osób (bez nietolerancji glutenu) artykuł nie stwarza ryzyka."

Produkt ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu. Zwrot towaru dotyczy wyłącznie produktu "Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g". Wszystkie inne artykuły sprzedawane przez Lidl, w tym pozostałe produkty z tej grupy, nie są objęte wycofaniem.

Lidl przeprasza wszystkich konsumentów, którzy kupili wskazany produkt, za zaistniałą sytuację i zapewnia, że grono specjalistów każdego dnia dba o bezpieczeństwo oferowanych artykułów.

Źródło: Lidl