Masz problemy nerwowe? Uważaj, wycofano popularny wśród wielu pacjentów lek

Monika Piorun
09.02.2018 19:23
Masz problemy nerwowe? Uważaj, wycofano popularny wśród wielu pacjentów lek
fot. GARO/PHANIE/East News

Leczysz się na nerwicę? Cierpisz z powodu stanów lękowych i trudno trzymać Ci nerwy na wodzy? Sprawdź, czy w Twojej apteczce jest Medazepam TZF! Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju jednej serii tego preparatu.

Medazepam TZF (Medazepamum) polecany jest pacjentom skarżącym się na zaburzenia lękowe, w stanach wzmożonego pobudzenia i napięcia psychicznego a zwłaszcza w przypadku nerwic (szczególnie nerwic narządowych).

Stosuje się go doraźnie i krótkotrwale, ponieważ łatwo się od niego uzależnić. Należy do grupy pochodnych 1,4-benzodiazepiny, które działają hamująco na wiele struktur ośrodkowego układu nerwowego, związanych z regulowaniem naszych emocji. Pozwala rozluźnić napięcie mięśni szkieletowych, pomaga się uspokoić i opanować nerwy.

GIF ogłosił, że z aptek ma zostać wycofana jedna z serii tego preparatu o numerze 11017, z datą ważności do października 2020 roku. Lek w formie kapsułek twardych (10 mg) został wyprodukowany przez Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A.

Decyzji tej nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Środek nie spełnił wymagań specyfikacji jakościowej w deklarowanym okresie ważności dla parametru "średnia zawartość straty po suszeniu".

Zobacz także

Zrzut ekranu 2018-02-09 o 18.27.50

Sprawdź, czy grozi Ci nerwica natręctw? Czy masz objawy zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych? (TEST)

NERWICA NATRĘCTW
Rozwiąż quiz

NERWICA NATRĘCTW

NERWICA NATRĘCTW

________

zdrowie.radiozet.pl/π