Maść na łuszczycę wycofana przez GIF

21.08.2019 10:26
Maść na łuszczycę wycofana przez GIF
fot. Shutterstock

Jedna seria maści stosowanej do leczenie łuszczycy została wycofa przez GIF na wniosek podmiotu odpowiedzialnego. Sprawdź, czy masz tę serię w domu.

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju jedną z serii produktu leczniczego Curatoderm (Tacalcitolum). Preparat ten stosowany jest w leczeniu łagodnej lub umiarkowanie ciężkiej postaci łuszczycy zwykłej.

W decyzji GIF napisano, że chodzi o maść w opakowaniu 20 g, seria: 813344 o terminie ważności do 03.2021 r. Podmiotem odpowiedzialnym jest niemiecka firma Almirall Hermal GmbH.

W uzasadnieniu napisano: "Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął wniosek pełnomocnika podmiotu odpowiedzialnego o wycofanie z obrotu ww. serii produktu leczniczego Curatoderm w związku z uzyskaniem wyników poza specyfikacją, podczas badań stabilności, w zakresie parametru zawartości substancji czynnej".

Curatoderm to produkt leczniczy stosowany do leczenia miejscowego łagodnej lub umiarkowanie ciężkiej postaci łuszczycy zwykłej, zwłaszcza skóry owłosionej. Preparat stosuje się zewnętrznie na chorobowo zmienioną skórę.

Źródło: GIF