Ikea wycofuje produkt dla dzieci – można się nim zadławić!

02.10.2019 10:05
Śliniaczki z Ikea wycofane ze sklepów
fot. Materiały prasowe

Śliniaczki dla dzieci marki Matvra, sprzedawane w sklepach Ikea, zostały wycofane ze sprzedaży na terenie całego kraju. O swojej decyzji Ikea poinformowała na swojej stronie internetowej.

Śliniaczki dla dzieci marki Matvra w kolorach niebieski i czerwony, sprzedawane w sklepach Ikea, zostają wycofane ze sprzedaży na terenie całego kraju. Powodem tej decyzji jest wysokie ryzyko zadławienia się elementami śliniaczków.

Co ważne, śliniaczki w innych kolorach – zielonym i żółtym – są bezpieczne dla zdrowia dzieci i będą nadal sprzedawane, „ze względu na inny projekt tych produktów i wykorzystanie innych materiałów do ich wykonania”.

Ikea poinformowała o tym na swoich stronach. W uzasadnieniu decyzji przygotowanej przez Emelie Knoester, Business Area Manager w szwedzkim oddziale Ikei, napisano: „Zwróciliśmy uwagę na fakt, że istnieje ryzyko oderwania zatrzasku, jeżeli dziecko zbyt mocno za niego pociągnie”. Decyzja dotyczy nie tylko szwedzkiego rynku, ale również polskiego.

Sieć wezwała wszystkich klientów, „aby zaprzestali ich używania i skontaktowali się z Ikea w celu zwrotu kosztów lub wymiany produktu”. Śliniaki można oddać w najbliższym sklepie IKEA, nie jest potrzebny dowód zakupu (paragon).

Źródło: Ikea