Zamknij

Stosujesz Alka-Prim? Feralna seria leku jest wycofywana z aptek

Monika Piorun
20.01.2017 11:12
Stosujesz Alka-Prim? Feralna seria leku jest wycofywana z aptek
fot. Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu lek Alka-Prim

Niemal każdego dnia z obrotu na terenie całego kraju wycofywane są niezgodne z obowiązującymi przepisami serie leków. Po aspirynie i kroplach do oczu przyszedł czas na lek o działaniu przeciwbólowym, który powszechnie stosowany jest do łagodzenia dolegliwości związanych z kacem.

Z aptek mają zostać wycofany Alka-Prim (Acidum acetylsalicylicum) w opakowaniu zawierającym 10 tabletek musujących o numerze serii 40216, z datą ważności do lutego 2018, wyprodukowany przez Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Zobacz także

Przyczyną decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego są problemy związane ze zniekształceniem opakowania leku spowodowane działaniem "wewnętrznej reakcji substancji pomocniczej z wodą zawartą w produkcie".

Alka-Prim polecany jest podczas przeziębienia, grypy, łagodzi bóle mięśni oraz migreny. Promuje się go również jako preparat ograniczający nieprzyjemne dolegliwości związane z kacem po nadmiernym spożyciu alkoholu. 

Zawiera kwas acetylosalicylowy, kwas aminooctowy (glicynę) wodorowęglan sodu oraz kwas cytrynowy. Substancje te mają działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwdziałające infekcjom o podłożu wirusowym.

Zrzut ekranu 2017-01-20 o 10.28.42
fot.
Zagłosuj

Czy stosujesz Alka-Prim?

Liczba głosów:

________

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/π