Zamknij

GIS wycofuje ze sklepów jajka. Wykryto Salmonellę

09.07.2021 08:51
Jajka
fot. Shutterstock

Uwaga! GIS informuje o wycofaniu z obrotu jajek. Na powierzchni skorupek wykryto Salmonellę. Spożycie jaj może być groźne dla zdrowia. Sprawdź, o które jaja chodzi. Czy masz je w domu?

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące żywności. GIS informuje o wycofaniu z obrotu jaj, na których powierzchni wykryto Salmonellę.

Chodzi o produkt: Świeże jaja, klasa A, kategoria wagowa L-Duże, 10 szt.

  • Najlepiej spożyć przed: 20.07.2021
  • Kod na skorupkach jaj: 3PL 30221328
  • Producent: INVEST MICHEL Sp. j., Kobierne 44A, 05-311 Dębe Wielkie nr zakładu pakowania jaj PL 14125903 WE

Dlaczego wycofano jaja?

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj.

GIS ostrzega, że nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej lub możliwe przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Konsumenci, którzy zakupili produkt z kwestionowanej partii produkcyjnej, proszeni są przez firmę o kontakt z Zakładem pakowania (tel. 606 990 211). Wszystkim Klientom, którzy zwrócą produkt lub jego część wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji partii produktu) zostanie zwrócony produkt pełnowartościowy lub koszt nabycia produktu.

Źródło: GIS