Masz problemy z prostatą? GIF wycofuje z aptek popularny lek

Monika Piorun
06.12.2016 11:23
Masz problemy z prostatą? GIF wycofuje z aptek popularny lek

Tabletki OMI-TAM (0,4 mg, numer serii: 4L66A), których data ważności upływa we wrześniu 2017, zostaną wycofane z aptek. Według Narodowego Instytutu Leków środek przeznaczony dla pacjentów cierpiących na przerost gruczołu krokowego zawiera niewystarczającą ilość substancji czynnej o nazwie tamsulosini hydrochloridum o przedłużonym utrwalaniu.

Zobacz także

Mężczyźni z obawami łagodnego powiększenia prostaty, którzy mają kłopot z oddawaniem moczu, nie będą już mogli dostać popularnego leku na ich przypadłość.

Preparat OMI-TAM o przedłużonym utrwalaniu, produkowany przez firmę +Pharma Arznemittel Gmbh, usprawnia działanie układu moczowego zmniejszając napięcie mięśni gruczołu krokowego.

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że w przebadanej próbce leków zauważono obniżoną zawartość substancji czynnej.

Zobacz także

Męski problem

Panowie skarżący się na uczucie nagłego parcia na pęcherz oraz konieczność częstego oddawania moczu (mimo problemów z jego uwalnianiem), nie będą się już mogli zaopatrzyć w środek często polecany na ich chorobę.

Jeżeli męski obwód w pasie jest szerszy niż 94 cm, wzrasta zagrożenie nowotworem prostaty, dlatego warto regularnie wykonywać badania kontrolne i dbać o zdrowy styl życia.

Zrzut ekranu 2016-12-06 o 10.34.20

______

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/GIF/π