LIDL ostrzega przed produktem: może być niebezpieczny dla zdrowia

30.09.2019 12:32
Wycofany produkt z lidla
fot. Shutterstock

Ostrzeżenie dla klientów LIDLA. Znany sklep informuje, że dostępne w sprzedaży ekspresy do kawy marki Silvercrest mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Producent twierdzi, że ich użytkowanie może skutkować porażeniem prądem.

Ważna informacja dla klinentów LIDLA. Sklep wydał ostrzeżenie dotyczące ekspresów do kawy. Z oświadczenia wynika, że sprzedawane w LIDLU ekspresy do kawy SEMS 1100 A1 marki Silvercrest mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Firma Kompernaß Handelsgesellschaft mbH ostrzega klientów przed dalszym korzystaniem z urządzenia „Ekspres do kawy SEMS 1100 A1“ marki „Silvercrest“. LIDL informuje, że z powodu błędu produkcyjnego w jednostkowych przypadkach we wskazanym produkcie o podanym numerze nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia porażenia prądem elektrycznym

Producent ekspresów prosi wszystkich klientów o zastosowanie się do niniejszego wycofania i zaniechanie dalszego użytkowania produktu.

lidl

Co zrobić z zakupionym wcześniej ekspresem? LIDL przekonuje, że produkt można zwrócić. Ekspres do kawy sprzedawany był w sklepie Lidl online w Polsce od 09.05.2019. Wszyscy klienci, którzy dokonali zakupu ekspresu w sklepie online mogą odesłać go bezpłatnie za pomocą etykiety zwrotu, którą otrzymać można kontaktując się z LIDL poprzez formularz dostępny na stronie: https://www.lidl-sklep.pl/contact lub telefonicznie: 800 012 071. Zwrot środków nastąpi niezwłocznie po odebraniu przez nas przesyłki.

,,Wycofanie dotyczy wyłącznie artykułu „Ekspres do kawy SEMS 1100 A1“ marki „Silvercrest“ o numerze (IAN) 313486 (patrz tabliczka znamionowa na spodzie urządzenia). Inne artykuły marki „Silvercrest“, a w szczególności pozostałe produkty firmy Kompernaß Handelsgesellschaft mbH, nie są objęte wycofaniem.''