Zimowy Ultra Janosik - dla amatorów górskich zimowych biegów

18.01.2019 10:28
Trasa Zimowy Ultra Janosik
fot. Piotr Dymus Photography

Piękny, zimowy, górski krajobraz, otwarte przestrzenie, ambitnie wytyczone trasy - to wszystko czeka na biegaczy, którzy wezmą udział w 3. edycji Zimowego Janosika. Impreza odbędzie się w dniach 18-20 stycznia 2019 r.

Już po raz trzeci amatorzy górskich biegów będą mogli wziąć udział w wydarzeniu "Zimowy Janosik". To impreza, która na stałe wpisuje się w kalendarz biegaczy, zwłaszcza tych, którzy lubią ambitne wyzwania i nie odwieszają biegowych butów zimą.

W tym roku będzie się można zmierzyć ze sobą i z innymi uczestnikami na 4 dystansach:

  • 10 km - Kierpce Maryny,
  • 20 km - Zawiany Pyzdra;
  • 48 km - Bedzies Kwicoł;
  • 50 km - Spacer Murgrabiego by Bachledka Ski&Sun (to nowość 2019 roku).

Ten ostatni dystans to transgraniczna trasa ze Słowacji, z Bachledowej Doliny do Polski przez Łapszankę i przez górę Żar. Jak twierdzi jeden z organizatorów biegów - Sławek Konopka - takiej trasy jeszcze nie było i "długo bedom o niej łopowiadać".

Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 1000 zawodników, dla wielu innych zabrakło miejsc na listach startowych. Ta impreza cieszy się dużym powodzeniem wśród biegaczy.  Zdaniem wielu z nich to wyjątkowy ultramaraton w Polsce. Nie tylko ze względu na wymagające dobrej kondycji trasy i realne, dobrze określone limity czasowe, ale również ze względu na piękne krajobrazy

W czasie biegu nie tylko można sprawdzić swoje granice i pokonać swoje słabości, ale także zrobić coś dobrego dla innych. Co roku osoby startujące w biegu wspierają - dzięki Fundacji Na Ratunek - najbardziej potrzebujące rodziny z terenu gminy Łapsze Niżne.
Impreza rozpoczyna się w piątek 18 stycznie i potrwa do niedzieli 20 stycznia. Radio ZET objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem. Mamy wśród zawodników naszego reprezentanta.

Polecamy: Dlaczego warto biegać? Poznaj 10 powodów zdrowotnych