Co robić w żółtej strefie w weekend? Lasy Państwowe podpowiadają

09.10.2020 09:59
Bieganie
fot. Shutterstock

Koronawirus niweczy weekendowe plany. Wychodząc naprzeciw problemowi, Lasy Państwowe zapraszają na bezpłatne treningi biegowe, które będą odbywać się w całej Polsce. Sprawdź szczegóły.

"Szukasz bezpiecznej przestrzeni? Znajdziesz ją w lesie" - przypominają Lasy Państwowe na Facebooku i zachęcają do skorzystania z bezpłatnych treningów biegowych.

Ogólnopolska akcja startuje w najbliższy weekend (10.10) i potrwa niemal do końca grudnia (20.12). Treningi poprowadzą wykwalifikowani trenerzy, na dwóch poziomach zaawansowania. Każde spotkanie potrwa godzinę.

Szczegółowy rozkład jazdy, z informacją o godzinie i miejscu spotkań w poszczególnych nadleśnictwach, znaleźć można na FB Lasy Państwowe i na stronie biegambolubie-lasy.pl.

Czy w lesie trzeba nosić maseczkę?

Od 10 października cała Polska jest żółtą strefą, z wyjątkiem miejsc, gdzie obowiązuje strefa czerwona. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi, w żółtej i czerwonej strefie obowiązuje noszenie maseczek również na powietrzu. W projekcie rozporządzenia czytamy jednak: "Zwolniono z obowiązku zakrywania ust i nosa nie tylko na terenie lasów, ale także na terenie parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego albo plaży, gdyż są to miejsca o podobnym charakterze".

Przy okazji, przypominamy: aktywność fizyczna jest zalecana, ale w trakcie pandemii z umiarem. W dobie obciążonego systemu ochrony zdrowia, przed wyjściem z domu, warto zastanowić się dwa razy, a przede wszystkim - dostosować aktywność fizyczną do swoich możliwości. Nie szaleć na rolkach, nie uczyć się jazdy na elektrycznym rowerze, unikać przetrenowania. Tak, żeby przypadkiem nie wylądować na sorze.

Źródło: FB Lasy Państwowe