Zamknij

Jak złagodzić napięciowy ból głowy? Wystarczy ten prosty trik

19.10.2021
Aktualizacja: 19.10.2021 09:08

Wiele osób cierpi na napięciowy ból głowy. Amerykański fizjoterapeuta ma na to jeden prosty trik. Ćwiczenie opublikował na TikToku. Sprawdź, czy ono działa.

Jak złagodzić napięciowy bólu głowy?
fot. Shutterstock

Jeśli odczuwasz napięciowy ból głowy (opisywany jako tępy, ciągły, opasujący lub uciskający ból), spróbuj wykonać ćwiczenie, które proponuje amerykański fizjoterapeuta dr Adam Fehr. Film z tym prostym ćwiczeniem opublikował na TikToku.

Jak rozciągnąć szyję, by minął ból głowy? Wykonaj następujące czynności.

  1. Zrób podwójny podbródek.
  2. Aby pogłębić rozciąganie, weź jedną rękę i odepchnij szczękę.
  3. Aby jeszcze bardziej pogłębić rozciąganie, połóż drugą rękę z tyłu głowy, a następnie pociągnij do przodu i w dół.

Ważne!

Dla niektórych osób, które dużo pracują przy komputerze i są ciągle zgarbione, wykonanie niektórych czynności może wywołać pewien dyskomfort (np. na etapie zrobienia podwójnego podbródka i opuszczenie głowy). Nie należy niczego robić na siłę, tylko trzeba dokładnie wykonać czynności pokazane przez dr Fehra i w ten sposób delikatnie próbować rozciągnąć kręgosłup, zintensyfikować ruch.

Zobacz, jak dr Fehr demonstruje to na filmie na TikToku i wypróbuj to ćwiczenie samodzielnie w domu. Zrób na chwilę przerwę od pracy przy biurku i pozbądź się bólu głowy.

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.

Źródło: TikTok