Ile kalorii spalamy podczas seksu?

Monika Piorun
20.07.2016 23:58
Ile kalorii spalamy podczas seksu?
fot. Ile kalorii spalamy podczas seksu?

Jeśli nie jesteś singielką lub singlem i masz to szczęście, że w Twojej sypialni nie brakuje Ci adoratorów lub adoratorek, to musisz wiedzieć, że wspólne miłosne uniesienia są nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne dla całego organizmu. Cielesne rozkosze mogą Ci pomóc nie tylko zaspokoić pożądanie, ale i sprawić, że w mgnieniu oka zrzucisz nadmiarowe kilogramy niemal tak samo skutecznie, jak podczas intensywnego treningu.

Pół godziny miłosnych uniesień z naszą ukochaną drugą połówką pozwala na spalenie takiej samej ilości kalorii co 15 minut intensywnego biegu (około 200 kcal). Statystycznie jednak podczas jednego zbliżenia ciało spala około 144 kcal.

Godzina seksu umożliwia spalenie kawałka pizzy, a najbardziej wyrwali, potrafiący poświęcić intensywnemu uprawianiu miłości dwie godziny, mogą sprawić, że ciało pochłonie taką ilość energii, która odpowiada wysiłkowi sportowców podczas pełnego meczu piłkarskiego.

Najciekawsze jest jednak to, że najbardziej pochłonięci zbliżeniami intymnymi zakochani statystycznie są w stanie spalić... zaledwie jednego hamburgera.

nóżka

fot.pinterest.com

Poznajcie ciekawe dane, które można zebrać dzięki coraz bardziej popularnym na całym świecie kalkulatorom przeliczającym naszą aktywność według wybranych przez nas parametrów.

Sprawdź: Seks-kalkulator wybranych pozycji seksualnych

Przeczytaj: W której pozycji seksualnej spala się najwięcej kalorii?

Miłosny trening

sex_trening

fot. flickr.com

Zakochani widzą świat w różowych kolorach. Silne uczucie, jakim darzą swoją drugą połówkę może niemal przenosić góry, więc nic dziwnego, że nawet żmudne spalanie kalorii podczas stosunku fizycznego przychodzi lekko, łatwo i przyjemnie. Na podstawie przywoływanego powyżej seks-kalkulatora można dowiedzieć się, że:

30 minut seksu = 15 minut intensywnego biegu = puszka coli = 2 jabłka

1 godzina seksu = kawałek pizzy = kieliszek wina

2 godziny seksu = mecz piłki nożnej = 3 wódki z colą

Seks w liczbach

* (Chcesz oglądać filmik z polskimi napisami? Pamiętaj, żeby ustawić opcję tłumaczenia w ustawieniach!)

Przyjemność z seksu osiągają jedynie 2 gatunki istot żywych na świecie - prócz ludzi wyraźne zadowolenie z tego powodu obserwuje się także wśród delfinów.

Według danych organizacji non-profit - National Bureau of Economic Research - poziom satysfakcji z tego, że uprawiamy seks jest taki sam, jak w przypadku zarobienia 100 tys. dolarów. Biorąc pod uwagę, że każdego dnia czynność tę wykonuje 100 milionów ludzi na świecie, sporo osób powinno się czuć jak prawdziwi milionerzy. 25% z nas kocha się przy włączonym świetle, a 12% - w miejscu pracy.

51% kobiet może przeżywać orgazm podczas wykonywania prostych ćwiczeń fizycznych - np. skłonów tułowia podczas leżenia na plecach lub "brzuszków". Udowodniono także, że stan ten mogą szybciej osiągnąć panie, które mają rozgrzane stopy, więc teoretycznie (jeśli im na tym zależy) powinny albo uprawiać seks w skarpetkach, albo zadbać o to, by ich partner wymasował tę część ciała na tyle intensywnie, by nie były zimne.

Kobiecy orgazm różni się jednak od męskiego i jest aż 8 razy dłuższy niż u panów.

Prędkość spermy podczas wytrysku wynosi 45 km/h. Substancja ta ma właściwości przeciwzmarszczkowe, a na dodatek zawiera cynk i wapń, które pomagają walczyć z... próchnicą zębów.

Na samo całowanie się w ciągu całego życia przeznaczamy całe dwa tygodnie. W każdej sekundzie przychodzi na świat ponad troje dzieci, a w ciągu doby dochodzi do 900 tys. zapłodnień. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w Starożytnym Egipcie powszechnie stosowanym środkiem antykoncepcyjnym było... łajno krokodyli.

Wiedzieliście o tym?

___

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π