Zamknij

Ćwiczenia z Chodakowską. Dzięki nim łatwo schudniesz

Marta Wilczkowska
28.11.2020
Aktualizacja: 28.11.2020 18:13
Ćwiczenia na spalanie tłuszczu
fot. Pixabay

Jeśli szukasz treningu, który sprawi, że szybko pozbędziesz się zalegającego tłuszczyku, koniecznie zdecyduj się na ćwiczenia z Ewą Chodakowską. Dzięki nim wymodelujesz ciało i poprawisz kondycję.

Ewa Chodakowska to jedna z najbardziej znanych polskich trenerek. Głównie specjalizuje się w treningu HIIT. Od kilku lat z powodzeniem promuje zdrowy styl życia wśród polek. Jeden z jej najpopularniejszych treningów nazywa się skalpel. 

Zobacz też: Ćwiczenia na brzuch - to one pomogą ci wymodelować sylwetkę

Kluczem do zgrabnej i smukłej sylwetki są nie tylko odpowiednie ćwiczenia, ale również odpowiednio dopasowana dieta. Jak mówi sama Ewa Chodakowska, dieta to nawet 70% całego sukcesu.

Przed przystąpieniem do treningu, musimy pamiętać o przeprowadzeniu rozgrzewki. To właśnie ona sprawi, że rozgrzejemy mięśnie, a ryzyko kontuzji zdecydowanie się zmniejszy.

Rozgrzewka Ewy Chodakowskiej. Każde z ćwiczeń wykonujemy przez około pół minuty.

  • trucht w miejscu,
  • pajace,
  • wymachy ramion i nóg,
  • skip C,
  • wypady nóg,
  • półprzysiady.

Zobacz też:  Trening na pośladki z Mel B. Ćwiczenia na wymodelowanie pupy!

Ewa Chodakowska ćwiczenia na brzuch

Trenerka zdobyła swoją popularność wśród osób, którym zależy na redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Ewa jest autorką, takich zestawów jak Skalpel, Turbo wyzwanie czy Killer. Każdy z nich dopasowany jest odpowiednio do osób trenujących, dlatego są bardzo efektywne. Dla osiągnięcia jeszcze lepszego efektu dodaj do ćwiczeń odpowiednią dietę odchudzającą.

Przed rozpoczęciem treningu na brzuch należy nauczyć się odpowiednio oddychać, dzięki temu będziemy mieli pełną kontrolę nad brzuchem. Odpowiednie napinanie brzucha pozwoli na jego trening nawet podczas siedzenia czy leżenia.

Chodakowska swoje ćwiczenia układa tak, aby wykonywane były w zmiennym tempie, ale z dużym naciskiem na intensywność. Według trenerki w trakcie ćwiczeń wytwarzają się endorfiny, które sprawiają, że nawet podczas dużego wysiłku chcemy nadal ćwiczyć. Treningi Chodakowskiej charakteryzują się połączeniem dwóch ćwiczeń cardio i elementów treningu siłowego.

Ćwiczenia Chodakowskiej na brzuch pozwolą również oczyścić organizm z toksyn i poprawi funkcjonowanie układu nerwowego. Osoby, które będą ćwiczyć regularnie, zauważą poprawę już w pierwszych dwóch tygodniach.

Ewa Chodakowska ćwiczenia dla początkujących

Na samym początku bardzo potrzebna jest motywacja do ćwiczeń. Jeśli ją masz, możesz zaczynać. Treningi Ewy Chodakowskiej uważane są za bardzo męczące, przeznaczone tylko dla osób zaawansowanych, ale nie przejmuj się. Wybierz odpowiedni trening i spróbuj wykonywać go, jak najdłużej się da. Na początek może to być 5-10 minut, ale nie przejmuj się, szybko zobaczysz poprawę.

Chodakowska ćwiczenia na uda

W części kończyn dolnych znajdują się mięśnie przywodziciele ud, które warto zacząć trenować przez duży wzgląd na biodra - to właśnie one umożliwiają jazdę rowerem. Często ta partia mięśni jest pomijana w programach treningowych. Wówczas odkłada się tam tłuszcz, który nie prezentuje się zbyt dobrze. Najlepszymi ćwiczeniami z pewnością okażą się te rozciągające i uelastyczniające.

Wewnętrzna strona ud należy do najtrudniejszych części ciała do wysmuklenia i ujędrnienia. Na wymarzony efekt trzeba będzie poczekać długo i dlatego w trakcie walki o lepsze ciało można się zniechęcić.

Trening opracowany przez Ewę Chodakowską obejmuje 5 ćwiczeń. Należy je wykonywać od 2 do 3 razy w tygodniu. Przed rozpoczęciem treningu powinna odbyć się krótka rozgrzewka, a na zakończenie ćwiczenia rozciągające. Oprócz treningu z Ewą warto dodać cardio.

Zobacz też: Poprawa kondycji i wyglądu ciała tylko z tabatą! Te ćwiczenia sprawdzą się dla każdego

Chodakowska ćwiczenia - program Skalpel

Skalpel to jeden z popularniejszych treningów Ewy Chodakowskiej, na jego efekty nie trzeba długo czekać! Zauważalne będą już po 2 tygodniach regularnych ćwiczeń.

Trening, który został opracowany przez Ewę Chodakowską, ma oddziaływać na całe ciało (wysmuklić, ale przede wszystkim wyrzeźbić). Skalpel bazuje na łatwych ćwiczeniach, które są takie tylko z pozoru. Jeśli nie mieliście wcześniej do czynienia z regularnymi treningami, będzie wam bardzo trudno ukończyć cały trening w pierwszym tygodniu. Cały trening trwa 40 minut i składa się z ćwiczeń, które angażują całe ciało, a w szczególności brzuch, uda, ramiona i pośladki. Skalpel pomoże ci wzmocnić mięśnie od środka, wysmuklić je, dzięki czemu cała sylwetka będzie jędrniejsza, a skóra bardziej napięta.