300 brzuszków. Łatwy plan treningowy, który jest dla każdego!

Marta Wilczkowska
17.07.2018 15:06
brzuszki na płaksi brzuch
fot. Fotografia Pixaby

Brzuszki, to jedno z łatwiejszych ćwiczeń, dlatego warto wprowadzić je do swojego treningu. Jeśli jesteś początkujący, koniecznie wypróbuj trening 300 brzuszków. Pomoże ci ujędrnić i poprawi wygląd skóry!

Program 300 brzuszków sprawdzi się idealnie dla tych, którzy chcą popracować nad swoimi mięśniami brzucha. Program pozwoli je wzmocnić, a jeśli dodasz do tego regularne treningi jest szansa na uzyskanie wymarzonego sześciopaka.

Zobacz też: Trening na pośladki z Mel B. Ćwiczenia na wymodelowanie pupy!

Program 300 brzuszków został opracowany tak, aby można było trenować bez względu na twój poziom zaawansowania.

Należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Brzuszki bardzo mocno obciążają kręgosłup i kark, a co za tym idzie, nie powinny ich wykonywać osoby, które cierpią na schorzenia kręgosłupa. Jeśli w twoim przypadku występują nawet niewielkie przeciwwskazania, zaprzestań wykonywania tego typu ćwiczeń.

Zobacz też: Ćwiczenia z Mel B. Sprawdź, czy są dla ciebie!

Test brzuszków

Zanim zaczniesz wykonywać program 300 brzuszków, musisz wykonać test, który określi twój stopień zaawansowania. Test jest bardzo prosty. W teście chodzi o to, aby za jednym razem wykonać tyle brzuszków, ile możesz. Należy pamiętać, aby wykonywać je jak najbardziej poprawnie. Test pozwoli wybrać ci najwłaściwszy trening.

Program 300 brzuszków - efekty

Program 300 brzuszków ma w założeniu:

  • spalić tłuszcz z brzucha,
  • ujędrnić skórę,
  • wzmocnić mięśnie,
  • wyrzeźbić mięśnie.

Czy program 300 brzuszków odchudza?

Wykonując program, nie spalisz wiele kalorii. Większy efekt uzyskasz, kiedy będziesz stosować odpowiednią dietę i wprowadzisz do treningów zajęcia aerobowe. Spalanie tkanki tłuszczowej odbywa się dopiero wtedy, gdy dzienny bilans kaloryczny jest ujemny.  

Zobacz też: Jak zrobić szpagat? Nauczymy cię w 10 prostych krokach!

Program 300 brzuszków - ujędrnienie brzucha

Brzuszki, tak jak inne ćwiczenia bazujące na skurczach mięśni wzmagają produkcję kolagenu. To właśnie regularne ćwiczenia ujędrnią skórę. Jeśli będziesz poprawnie wykonywać program 300 brzuszków, pozbędziesz się trzęsącej skóry.

Czy program 300 brzuszków wzmacnia mięśnie brzucha?

Program 300 brzuszków opiera się tych najbardziej klasycznych. Dzięki nim wzmacniają się mięśnie proste brzucha. Niestety to tylko jedna z trzech partii mięśniowych, w tej okolicy mamy jeszcze mięśnie skośne i poprzeczne. Jeśli chcesz, aby twój był naprawdę silny i widoczne były mięśnie musisz wykonywać ćwiczenia aktywujące mięśnie poprzeczne, proste i głębokie.

Zobacz też: Rozgrzewka z Mel B. Dzięki niej twoje treningi będą ciekawsze!

Zasady programu 300 brzuszków

Kilkaset spięć brzucha jednego dnia wydaje się imponującym wynikiem. Większość osób myśli, że przystępując do programu, gdzie wykonuje się prawie 300 brzuszków, już po krótkim czasie będziemy mogli pochwalić się płaskim i umięśnionym brzuchem. Niestety, jeśli będziemy chcieli uzyskać zaskakujące efekty oprócz brzuszków, musimy wprowadzić odpowiednią dietę i dodatkowe treningi.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Te produkty utrudniają odchudzanie!

 

Autor: Julita Buczek